Powrót do natury i prostych rozwiązań, z jednoczesną pochwałą dobrego rzemiosła i unikalnych (nie standaryzowanych) wzorców, dają obraz tylko pozornie przeciwstawnych tendencji w trendach wnetrzarskich na 2014 rok. Pozorne frazesy, takie jak „najlepsze są najprostsze rozwiązania” czy „mniej znaczy więcej”, stają się bowiem niezwykle aktualne w nadchodzącym sezonie. Pochwała minimalizmu inspirowanego naturą, z klarownymi funkcjami przedmiotów użytkowych i wyposażenia, owocują znakomitą organizacją miejsca pracy i wypoczynku. Rzemiosło, z jego rzetelnym wykonaniem, poprzedzonym przemyślanym projektem, czyni przedmioty trwalszymi. To z kolei sprzyja ich dłuższemu użytkowaniu.

Trendy wnętrzarskie w 2014 roku: długodystansowe i rzetelne

W dobie apogeum konsumpcjonizmu, gdzie zamiast naprawiać – kupujemy nowe, a generacja śmieci przewyższa wytwórstwo niezbędnych produktów, nadchodzące trendy we wnetrzach 2014 roku obiecują wiele dobrego w codziennym życiu. Przy ich konsekwentnym wdrażaniu szansę na wielki powrót mają elementarne, twórcze i użytkowe umiejętności. Kto dziś pamięta zakłady repasacji pończoch czy napraw parasoli? Kreatywne krawcowe, przeszywające jeden płaszcz na trzech różnych członków rodziny, czy fachowych szewców doprowadzających skórzane buty do stanu wieloletniej eksploatacji?Proklamacja rękodzieła sprzyja kreatywnemu rozwojowi jednostki, reaktywuje zapomniane umiejętności i na nowo promuje tworzenie prawdziwie unikatowych przedmiotów. W nadchodzącym roku stawiamy na rozwiązania długodystansowe. Eksponujemy solidnie wykonane, drewniane stoły, krzesła i komódki. Ozdabiamy je własnoręcznie utkanymi bieżnikami lub serwetami wyciętymi z filcu. Szyjemy zasłony i poszewki poduszek. Nadajemy im indywidualny charakter, personalizujemy dedykacjami, napisami i naprasowankami nawiązującymi treścią do cech domowników. Indywidualizacja przestrzeni i czynienie wnętrz bardziej osobistymi to myśl zgodna z nadchodzącymi trendami wnętrzarskimi 2014 roku.

Trendy kolorystyczne we wnętrzach na 2014 rok

Kreatorzy trendów kolorystycznych z kolei są zgodni co do dwóch wiodących kolor-trendów w 2014 roku we wnetrzach, uwzględniając całą wszechstronność ich zastosowania: stonowanego, chłodnego błękitu (jak np. “Breath of fresh air” Benjamin Moore) i intensywnej fioletowej purpury (np. “Radiant Orchid” lansowanej przez Pantone). Stosowane w umiejętnych kolażach lub w sąsiadujących ze sobą pomieszczeniach, mogą w kreatywny sposób ożywić naszą przestrzeń.