Salon z kuchnią łączy się również z holem. We wnętrzu usunięto ścianki działowe, ale mimo tego ma on wyraźnie wyznaczone strefy funkcjonalne: wypoczynkową, jadalną, a także użytkową, gdzie znajdują się nie tylko lustro, szafy na ubrania i buty, ale również wysoka biblioteczka. Dzięki temu posunięciu salon z kuchnią stał się bardziej przestronny i dobrze doświetlony.

Salon  kuchnią: wykończenie nadaje ton

Salon z kuchnią łączy i jednocześnie oddziela kuchenna wyspa. Jej część skierowana w stronę salonu pełni funkcję szafki z półkami, dzięki czemu płynnie łączy obie przestrzenie, stanowiąc jednocześnie ich rozgraniczenie. Nowoczesny salon z kuchnią ma wspólną stylistykę – elementem łączącym są starannie dobrane tapety, które, mimo różnych wzorów na poszczególnych ścianach, charakteryzują się podobną kolorystyką i stylistyką.

Klasyczne meble wykonane z drzewa dębowego ociepliły nowoczesne wnętrze – zarówno salonu jak i dość chłodnej kuchni utrzymanej w połyskującej bieli i czerni. Blaty kuchenne zostały wykonane z naturalnego, czarnego granitu, kamienia który łączy w sobie piękno i charakter. Ścianę nad blatem w kuchni zdobi tapeta, zabezpieczona szkłem.

Niebieski kolor dodatków – poduszki, krzesło w salonie – przełamuje spokojna kolorystykę salonu z kuchnią i dodaje mu eleganckiej dynamiki.