W stylu shabby chic stare meble, odnowione i pomalowane, możemy zestawiać z nowymi. Ważne, aby wszystkie były utrzymane w podobnej stylizacji. Styl shabby chic nadaje się zarówno do aranżacji salonu, kuchni, jak i sypialni. W naszej galerii ZDJĘĆ pokazujemy praktyczne zastosowanie elementów shabby chic we wnętrzach.

Wnętrza w stylu shabby chic: nowe życie dla mebli

Dzięki aranżacji wnętrz w stylu shabby chic stare meble zyskują nowe życie. Najpopularniejszą metodą odnawiania lub postarzania mebli w shabby chic jest starcie drewnianych powierzchni mebli na mokro - na przykład pumeksem. W ten sposób możemy także zetrzeć lakier z nowych mebli, które chcemy postarzyć. Po wyschnięciu malujemy mebel białą farbą akrylową, a następnie - olejową - np. o lekko szarym lub zielonkawym zabarwieniu. Nada to meblom w stylu shabby chic wrażenia starości i zużycia, a także będzie zgodne z regułą stylu, która wręcz nakazuje, aby warstwy kilku "starych farb" były widoczne.  

Wnętrza w stylu shabby chic: delikatność i kobiecość

Aranżacja wnętrz w stylu shabby chic jest delikatna i kobieca. We wnętrzach w tym stylu królują głównie jasne, drewniane podłogi, jasne meble wypoczynkowe i kobiece dodatki - oryginalne koronki i zwiewne tkaniny. Kolory, z którymi łączymy elementy w stylu shabby chic to głównie rozbielone pastele - róże, błękity i lila. Wnętrza shabby chic są łagodne, a postarzane lub odnawiane meble mają zazwyczaj kolor biały i delikatne, nie ostre linie.

Styl shabby chic we wnętrzach przeznaczony jest dla osób, które preferują delikatność w wystroju i aranżacji wnętrz. podpowiedzi na ładne wnętrza w stylu shabby chic znajdziesz w GALERII!