Wybierając dekoracje wnętrz do przestrzeni urządzonych w tak klimatyczny sposób, postawmy na charakterystyczne dla Prowansji barwy. Wybierzmy czystą biel, uroczy błękit czy oliwkową zieleń. Przemyćmy do przestrzeni także typową barwę tamtych rejonów –kolor lawendowy. W takim otoczeniu kolorystycznym świetnie zaprezentują się postarzane meble bielone, przecierane, drewniane. Takie rozwiązanie sprawi, że zyskają one swojski urok idealnie wpisujący się w klimat malowniczej Prowansji.

Styl prowansalski: sielskość w aranżacji wnętrz

Miłośnicy jasnych, ciepłych i prostych wnętrz świetnie odnajdą się we wnętrzach urządzonych w stylu prowansalskim. Zazwyczaj przestrzenie te, tak dalekie od stylu nowoczesnego, przywodzą na myśl wiekowe wnętrza, w których króluje sielski klimat. W prowansalskim otoczeniu świetnie odnajdą się meble tłoczone lub frezowane. Coraz częściej możemy spotkać się delikatnymi rzeźbieniami, motywami florystycznymi. Typowym akcentem dla stylu prowansalskiego będą meble bielone, przecierane, celowo postarzane. Światło we wnętrzu, dokładnie tak jak w przypadku innych przestrzeni, także w stylu prowansalskim jest jedną z najważniejszych kwestii. Styl ten jest bowiem pochwałą jasnych i klimatycznych przestrzeni. Za pomocą światła możemy dowolnie kreować rzeczywistość, a przede wszystkim eksponować największe jej zalety.

Dekoracje wnętrz: poczuj klimat Prowansji

Monochromatyczne wnętrze w stylu prowansalskim idealnie skomponuje się z elementami błękitu. Chcąc poczuć w aranżowanej przestrzeni klimatyczną Prowansję, czasem wystarczy jedynie odpowiednio dobrana dekoracja wnętrz. W tej roli najlepiej sprawdzi się biała, prowansalska ceramika czy choćby lniane tkaniny. Idealnym dodatkiem do wnętrz będą stylizowane przedmioty w stylu retro, wiklinowe czy drewniane koszyczki, albo dodatki wykonane z gliny. Wielu z nas, kiedy myśli o stylu prowansalskim, oczyma wyobraźni widzi pachnące pola lawendy. Nie bójmy się tak oczywistych rozwiązań i postawmy we wnętrzu na lawendowe ozdoby. Wyjątkową ozdobą przestrzeni będzie kwiat lawendy w stylowych doniczkach. Poza niezaprzeczalnymi walorami estetycznymi, dekoracja ta wypełni wnętrze typowym dla prowansalskich pejzaży zapachem. Pamiętajmy, że najmniejszy detal dekoracji wnętrza może wyznaczać jego styl oraz kreować wyjątkowo klimatyczną przestrzeń.