Dekoracje wiosenne z żywymi, kolorowymi kwiatami wprowadzą w aranżacji salonu świeżość. Misternie ułożone bukiety w dekoracjach wiosennych (ozdobione gipsówką i owinięte celofanem) już dawno wyszły z mody. Teraz w aranżacji salonu liczy się naturalność.

Dekoracje wiosenne: niech żyją kwiaty!

Kwiaty prosto z ogrodu lub łąki, jako dekoracje wiosenne, układamy luźno w wazonach. Modne wazony mają osłonki jakby zrobionych na drutach. Kwiatowe dekoracje wiosenne układamy też w doniczkach udających na przykład kubki do picia. Najefektowniejsze są proste rozwiązania: kwiaty postawione na drewnianym stołku czy tacy albo w wiklinowym koszyku lub kartonie. Rośliny można tez przyciąć i ułożyć po prostu w misie z wodą.

Dekoracje kwiatowe: żywe printy

Florystyczne motywy w wiosennych dekoracjach są mile widziane również na poduszkach, narzutach, zasłonach lub ceramice. Drobne wzory mniej przyciągają uwagę, większe bardziej rzucają się w oczy. Najbardziej pożądane będą jenak żywe kwiaty jako dekoracje wiosenne - wprowadzą do aranżacji salonu zapach, kolor i powiew świeżości!