Dekoracje na Halloween: rzeźby z dynii [WIDEO]

Dynia jest nieodłącznym symbolem i najważniejszą dekoracją Halloween. Możemy wykonać z niej lampiony, które umieścimy przed wejściem lub na parapecie. Niektórzy z dyni potrafią zrobić prawdziwe dzieła sztuki. Zobaczcie koniecznie!

dynia halloween thinkstock.com 2
dynia na halloween
dynia na halloween
dynia halloween thinkstock.com 5
Halloween dynie

Moda na świętowanie Halloween jest coraz bardziej popularna. Zwyczaj, który przywędrował do Polski ze Stanów Zjednoczonych, doskonale się przyjął na naszym rodzimym gruncie. Obchodzimy ten dzień z coraz większym rozmachem. Obowiązkowym elementem związanym z Halloween są dekoracje z dyni, czyli popularne lampiony.

Dekoracje na Halloween: lampiony i rzeźby z dyni!

Dynia jest najpopularniejszym symbolem Halloween. Decydując się na świętowanie tego zwyczaju możemy zdecydować się na zakup gotowych ozdób lub samemu poświęcić trochę czasu i wykonać ozdobny lampion. Wykonujemy go drążąc dynię i rysując na niej mazakiem oczy, nos i usta. Następnie wycinamy nożem otwory w zaznaczonych miejscach, wstawiamy do środka świeczkę lub tealight i mamy gotowy lampion na Halloween. Jak się okazuje kreatywnych sposobów na wykorzystanie dyni jest o wiele więcej. Można tworzyć z nich małe dzieła sztuki, które ozdobią nasz dom czy mieszkanie i nadadzą mu upiorny klimat. W materiale wideo znajdziecie halloweenowe dzieła sztuki:

RUPTLY/x-news

Zobacz WIDEO: Lampion z drewna ZRÓB TO SAM

Więcej inspiracji na Halloween:

Ocena: 4
Tekst: Milena Tuzimek Zdjęcia: Thinkstockphotos.com

POLECANE ARTYKUŁY