Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka. W przypadku rodziców, to także nie lada wyzwanie. Decydując się na organizację przyjęcia komunijnego w domu, warto pamiętać o kilku ważnych aspektach. Przede wszystkim – dekoracja stołu na komunię! Podpowiadamy o czym warto pamiętać w komunijnym nakryciu stołu i jakie dodatki sprawdzą się na tę okoliczność.

Dekoracja stołu na Pierwszą Komunię: kolory w aranżacji stołu

Dekoracja stołu na komunię powinna być odświętna i elegancka. Aranżacja powinna odzwierciedlać charakter święta, dlatego zaleca się unikanie niepotrzebnego przepychu, a postawienie raczej na subtelność i naturalny urok minimalizmu. Bezwzględnym zwycięzcą w kwestii aranżacji komunijnego stołu jest czysta biel. Ta, idealnie podkreśli charakter uroczystości. Jeśli nie gustujemy w białych i naturalnych aranżacjach, wprowadźmy do nich kolorystyczny akcent w postaci dodatków. Warto jednak zadbać o to, by to właśnie czysta biel stanowiła tło dla całości. Postawmy na biały obrus oraz zastawę stołową w tym samym kolorze. Pamiętajmy, by całość była z jednego kompletu. Nie zapomnijmy także o serwetkach.

ZRÓB TO SAM: Składanie serwetek krok po kroku

Choć kolorem kojarzonym z Pierwszą Komunią jest właśnie biel, możemy postawić także na delikatne pastele i subtelne barwy wiosenne, takie jak delikatna zieleń czy błękit. W komunijnej dekoracji stołu równie dobrze sprawdzi się elegancki fiolet. Jeśli marzy nam się niezwykle elegancka i gustowna dekoracja stołu, postawmy na złote lub srebrne dodatki. Lekkości całości dodadzą naczynia z przezroczystego szkła.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Życzenia komunijne

Dekoracja stołu na komunię: dodatkowe elementy aranżacji

Dekoracja stołu to nie tylko zastawa, ale także inne elementy nakrycia. Do komunijnej aranżacji stołu z powodzeniem możemy wprowadzić świeże kwiaty. Ustawione w kilku wazonach na komunijnym stole, sprawią wrażenie wyjątkowej harmonii. Dekorując stół bukietami kwiatów zwróćmy jednak uwagę na to, aby nie przeszkadzały one w swobodnej komunikacji osób siedzących po przeciwnych stronach. Z tego względu najbezpieczniejsze okażą się małe bukieciki. Najładniej zaprezentują się bukiety z kwiatków jednego rodzaju. Wybierzmy jednokolorowe róże, tulipany czy hiacynty. Na koniec warto upewnić się, że na stole nie panuje wizualny „bałagan" i nagromadzenie naczyń. Pamiętajmy, by zagwarantować gościom miejsce do swobodnego odstawienia naczyń z napojami czy potrawami.

ZRÓB TO SAM: Opakowanie na prezent