Coraz więcej osób decyduje się na zorganizowanie komunijnego przyjęcia w domu. Taka okazja determinuje konieczność wyjątkowej aranżacji miejsca, w którym odbędzie się rodzinne spotkanie. Jadalnia już dawno przestała pełnić wyłącznie funkcję użytkową. Coraz częściej jest ona strefą mieszkania, w której toczy się życie rodzinne i towarzyskie. W wyjątkowym dniu Pierwszej Komunii Świętej dziecka warto zwrócić uwagę na nakrycie stołu. Dekoracja stołu na komunię musi być bowiem szykowna i  stosowna do rangi okazji.

Dekoracja stołu na komunię: aranżacja jadalni

Aranżacja jadalni musi być nie tylko funkcjonalna, ale także estetyczna. Centralnym punktem tej strefy jest zazwyczaj duży stół, wokół którego podczas rodzinnych spotkań będą gromadzić się nasi bliscy i przyjaciele. Aranżaując taką przestrzeń nie zapominajmy o dobraniu odpowiedniego oświetlenia, które potrafi zmieniać i dowolnie kształtować przestrzeń. Niezwykle ważne są właściwie dobrane dodatki. Wyjątkowy klimat w pomieszczeniu pomoże stworzyć nam kolekcja tkanin, inspirowanych skandynawskimi i śródziemnomorskimi wnętrzami. Swoją kolorystyką nawiązują bowiem do natury, budzącej się do życia na wiosnę. Taka aranżacja jadalni z pewnością świetnie sprawdzi się podczas komunijnej uroczystości.

Dekoracja stołu na komunię: jakie barwy, jakie dodatki wybrać?

Dekoracja stołu na komunię musi byś elegancka i stonowania. Odpowiednia kolorystyka i dodatki w nakryciu stołu pomogą stworzyć odświętny wystój całego wnętrza. Unikajmy więc agresywnych kolorów, a postawmy raczej na ciepłe kolory i pastelowe barwy. Pamiętajmy przy tym, że dominacja pastelowych barw nie oznacza rezygnacji z kolorystycznych dodatków. Te są wręcz porządane we wnętrzach charakteryzujących się subtelnością i delikatnością. Detale w żywych, intensywnych odcieniach nadadzą nakryciu stołu wyjątkowego charakteru.