Aranżacja salonu jest nowoczesna – we wnętrzu jest dużo światła, przeważa  proste wyposażenie, ale z elementami wprowadzającymi przytulną atmosferę.

W projekcie mieszkania zrezygnowano ze ściany oddzielającej kuchnię od salonu i w ten sposób udało się uzyskać przestronną i otwartą przestrzeń dzienną. Gotując w kuchni można swobodnie uczestniczyć w życiu salonowym, i odwrotnie.

Nowoczesna aranżacja salonu

Kolorystyka w aranżacji salonu jest spokojna i stonowana. Przeważają barwy natury: biel, szarości i chłodne beże. Salon nie jest jednak nudny – ożywiają go kolorowe dodatki w geometryczne wzory oraz nowoczesny design mebli i dodatków. Wystarczyło kilka porcelanowych dodatków, poduszek i drewnianych ozdób, by ocieplić mieszkanie. Ciekawą propozycją jeśt dekoracja ściany z telewizorem - drewno na niej ociepliło wnętrze i wyróżniło strefę telewizyjną.

Aranżacja salonu, mimo że minimalistyczna jest jednak przytulna. Udało się to uzyskać stosując drewno jako okładzinę na ścianie i drewniane dodatki. Pojawienie się drewnianych elementów ociepliło salon i sprawiło się stał się on mniej surowy. Salon jest jasny ii dobrze doświetlony za sprawą dużych, odkrytych okien.