Motyw cegły na ścianie często pojawia się w aranżacji wnętrz. Możemy go spotkać w formie odnowionej starej ściany z cegieł, albo ściany wystylizowanej na ceglaną.

Aranżacje wnętrz: cegła nadaje klimat

Motyw cegły na ścianie nadaje wnętrzu przytulny klimat. Taką dekorację ścian często spotykamy w mieszkaniach w loftach, a także starych kamienicach. Stara ściana z cegieł jest wówczas odnawiana, impregnowana i staje się ciekawą, a czasami wiodącą ozdobą w dekoracji mieszkania. Aranżacje wnętrz interesująco wyglądają także ze ścianą z cegieł pokryta białą farbą. Pasuje do wnętrz o rustykalnym lub folkowym charakterze.

Aranżacje wnętrz: cegła i nowoczesność

Aranżacje wnętrz z wykorzystaniem ściany z cegieł nie wykluczają nowoczesności. Taki motyw doskonale wpisuje się w charakter mieszkań nowoczesnych i stylowych. Ceglana ściana w oryginalnym kolorze cegły, albo pokryta białą a nawet szarą lub czarną farbą ładnie współgra z nowoczesnym szkłem i prostymi formami mebli. Odpowiednio zaaranżowana ściana z cegieł podkreśli też surowy i minimalistyczny charakter nowoczesnego pomieszczenia.

Ściana z cegieł w mieszkaniu może być ciekawą dekoracją wnętrza. Może warto zaplanować taką aranżację wnętrz u siebie?