Aranżacja salonu w bieli jest ciekawa, ale wymagająca. Biały kolor pasuje praktycznie do wszystkiego, a biel jest barwą naturalną i ponadczasową. Dobrze sprawdzi się w nowoczesnej aranżacji salonu, jak i w klasycznych wnętrzach.

Aranżacja salonu: salon cały biały

Aranżacja salonu cała w białym kolorze jest ciekawym pomysłem zwłaszcza do małych wnętrz. Biały kolor optycznie powiększy mały salon i sprawi, że będzie wydawał się większy. Biała aranżacja salonu może się wydać nieco zbyt laboratoryjna i chłodna, dlatego powinniśmy ją ocieplić choćby niewielkimi elementami w innym kolorze. Aranżacja salonu w bieli dobrze sprawdzi się, gdy biały połączymy z innymi naturalnymi barwami – beżem, brązem, oliwkowym, błękitem. Takie połączenie barw sprawi, ze salon nie będzie monochromatycznie biały, a naturalne barwy stworzą spokojne i harmonijne wnętrze.

Aranżacja salonu: biel i kontrasty

Aranżując salon w bieli pamiętajmy, że nie musimy od razu decydować się na wersję total look. Wystarczy, że w nowoczesnym salonie kolor biały będzie miał zdecydowaną przewagę – białe mogą być ściany i meble. Kolor biały w salonie może stworzyć ciekawe kontrasty, które dodatkowo podkreślą nowoczesny charakter wnętrza. Możemy tworzyć kompozycje pastelowe, słoneczno-żółte, nie wspominając o nieocenionym duecie bieli i czerni, który od zawsze zachwyca swoim kontrastem i elegancją. W aranżacji salonu możemy połączyć biel z ciepłymi, naturalnymi materiałami jak drewno, wiklina, które ocieplą atmosferę i z mocnymi barwami, które ożywią aranżację salonu.