Potrzebujesz urządzić miejsce do pracy w domu? Zastanawiasz się nad: salonem, sypialnią, a może właśnie kuchnia będzie dobrą propozycją? Specjaliści doradzą, jak urządzić pokój z wyznaczonym miejscem do pracy. Zobacz nasze pomysły w GALERII.

MIEJSCE DO PRACY: biuro w salonie

Gdy biuro ma zająć część pokoju dziennego, powinno jak najmniej rzucać się w oczy. Biurko i podręczne szafki mogą pochodzić z tej samej kolekcji co pozostałe regały w salonie. Dobrze, by wtapiały się kolorystycznie w tło ściany i miały większość schowków zamykanych. Idealnie, jeśli biurko przypomina konsolę lub stolik, a krzesło wygodny fotel.

MIEJSCE DO PRACY: biuro w sypialni

W sypialni liczy się relaks, lepiej wiec zrezygnować z typowych mebli biurowych na rzecz biurka-toaletki oraz eleganckiego miękkiego krzesła. Miejsce do pracy można zagospodarować jako stolik we wnęce miedzy szafami, a półkę i ściany wykorzystać do ekspozycji pamiątek z podróżny i własnoręcznie wykonanych fotografii. Stworzymy w ten sposób przytulny, osobisty kącik biurowy.

MIEJSCE DO PRACY: biuro w kuchni

Choć miejsce przeznaczone do gotowania nie kojarzy się ze stanowiskiem komputerowym, warto rozważyć taką opcję. Zwłaszcza, gdy kuchnia jest podłużna i położona w zacisznej części mieszkania. Miejsce do pracy można urządzić blisko okna, w rogu pomieszczenia. Od kuchennego ciągu roboczego biurko oddzielić ścianką działową i ukryć za drzwiczkami – drewnianymi, dopasowanymi do koloru frontów szafek. W wersji zamkniętej biurowa szafa wygląda jak zabudowana lodówka lub wysokie cargo. Wystarczy jednak otworzyć drzwiczki, wysunąć blat biurka, dostawić krzesło i zasiąść do pracy.