Biokominek to najnowsze rozwiązanie, które szybko zdobyło popularność. Biokominki to żywy ogień w mieszkaniu w bloku bez konieczności robienia jakiejkolwiek instalacji i bezpieczny! Jakie są zalety biokominka? Jest ekologiczny, bez dymu, zapachu, sadzy. By mieć biokominek w salonie, nie trzeba żadnych pozwoleń. W dodatku biokominek w bloku może być wiszący, wolno stojący, montowany w meblu, przenośny. Biokominek w salonie jest przede wszystkim nastrojową dekoracją, ale najbliższe sobie otoczenie
potrafi ogrzać. Ciepło w stu procentach pozostaje przecież w pomieszczeniu. NASZA RADA: Decydując się na biokominek, zachowaj szczególną ostrożność. To jednak żywy ogień.

Biokominek w salonie: jak rozpalić

Do biokominka wystarczy wlać biopaliwo, podpalić je zapalarką i już ogień płonie i grzeje. Biopaliwo do biokominka produkuje się na bazie etanolu roślinnego, jest więc całkowicie ekologiczne. Przed zakupem sprawdź, czy ma potwierdzające to certyfikaty. Litr paliwa spala się w biokominku przez 2 do 4 godziny i kosztuje przeciętnie 10 zł.