Biokominek tworzy klimat, ciepłą atmosferę, podkreśla wystrój salonu. Biokominek ma wiele zalet. Zapewnia kontakt z żywym ogniem, w przeciwieństwie do tradycyjnych wkładów kominkowych nie wymaga podłączenia do przewodu kominowego. Biokominek jest mobilny, a więc nie ogranicza możliwości remontowych w przyszłości.

Biokominek w salonie: montaż biokominka

Momtaż biokominka jest bardzo prosty. Łatwo go zamontujesz samodzielnie w wybranym miejscu w salonie. Przy biokominku wiszącym wystarczy wywiercenie otworów w ścianie. Biokominek wolnostojący to z reguły gotowy produkt, który można ustawić przy ścianie lub nawet na środku salonu (w zależności od modelu). Wybór wnętrza, w którym ma się znaleźć biokominek zależy wyłącznie od twojej pomysłowości. Salon, kuchnia, jadalnia, łazienka, a może taras... Biokominek wszędzie będzie na właściwym miejscu.

Biokominki kratki.pl

Kratki.pl proponują ci ponad 150 modeli biokominków w różnych stylach, kolorach, rozmiarach. Biokominki ubrane w szkło, metal, drewno, o kształtach prostych i finezyjnych. Dzięki temu łatwo dopasujesz dany rodzaj biokominka do aranżacji salonu lub innego pomieszczenia w mieskzaniu.

Biokominki: jeszcze bezpieczniej

Standardem na rynku są pojemniki na biopaliwo do biokominków z wkładem absorbującym/chłonnym. Teraz, jeśli dojdzie do przypadkowego przewrócenia się pojemnika (nawet z płonącym bioalkoholem), paliwo nie rozleje się. Dodatkowa zaleta wkładu absorbującego – pozwala
zmniejszyć zużycie biopaliwa.