Neutralna i ponadczasowa biel to kolor, który coraz częściej pojawia się w polskich mieszkaniach. Po okresie boomu na mocne, energetyczne kolory przyszedł czas na powrót bieli. Biały kolor ścian wraca do łask. Biały kolor może pojawić się ona jako modny akcent w wystroju pomieszczenia lub stanowić podstawę jego aranżacji. Kuchnie, sypialnie czy łazienki w białym kolorze stają się coraz popularniejsze. Możemy zobaczyć je zarówno w mieszkaniach urządzonych w stylu klasycznym, jak i tych nowoczesnych. Białe wnętrza nie muszą przypominać loboratorium. Wystraczy odpowienia stylizacja i wybór odpowiednich odcieni bieli, czy faktur, by białe wnętrza nabrały przytulności.

Kolor biały w aranżacji kuchni. Czy biała kuchnia jest praktyczna?

Biała kuchnia to wciąż aktualny trend w polskich domach. Aranżacja kuchni w białym kolorze doskonale sprawdza się w małych pomieszczeniach i aneksach kuchennych. Jasne wnętrza optycznie powiększają przestrzeń i sprawiają, że wydają się one większe niż w rzeczywistości. Co więcej jasnych przestrzeni nie musimy tak mocno doświetlać sztucznym światłem. Monochromatyczne kuchnie wcale nie muszą być nudne, zawsze możemy zdecydować się na połączenie bieli z kolorowymi dodatkami, a wtedy wnętrze nabierze charakteru. Białe pomieszczenia zazwyczaj kojarzą się z minimalizmem, jeśli jednak wolicie bardziej stylowe wnętrza możecie zdecydować się na białą kuchnię w stylu prowansalskim czy shabby chic.

Dodatki do wnętrz w kolorze białym!

Biały doskonale łączy się z innymi kolorami. Oczywiście możemy zdecydować się na total look w bieli, ale równie dobrze kolor ten możemy zestawić ze  stylowymi dodatkami, intensywnymi kolorami i oryginalnym oświetleniem.  Biały doskonale komponuje się ze wszystkimi rodzajami i wybarwieniami drewna. A zestawienie go z granatowymi, turkusowymi, czewrwonymi czy żółtymi dodatkami sprawi, że wybrane przez nas pomieszczenie nabierze wyjątkowego charakteru.

Biały kolor ścian i podłóg

Biały kolor ścian to już oczywistość. Jednak kolor ten zyskał tak dużą popularność, że na rynku pojawiły się również panele w białym kolorze. Białe podłogi doskonale sprawdzą się we wnętrzach w stylu minimalistycznym, skandynawskim i holenderskim. Ciekawym materiałem wykończeniowym jest również szkło. Białe, mleczne szkło pojawia się w łazience, kuchni i przedpokoju. Pełni funkcję praktyczną i dekoracyjną. Jednym popularnych kolorów szkła we wnętrzach jest właśnie biel.