Na warszawskim Ursynowie usytuowane jest mieszkanie w typowym "M3". Niewielkie zmiany układu przestrzennego we wnętrzu sprawiły, że mieszkanie zyskało zupełnie nową jakość - przestrzenność, lepszą funkcjonalność i ergonomię użytkowania oraz ciekawe otwarcia widokowe. Dzięki temu charakter wnętrza w niczym nie przypomina już standardu mieszkań w blokach z wielkiej płyty. By nadać wnętrzu mieszkania nowy charakter konieczne było dokonanie kilku modyfikacji. Zmienione zostało usytuowanie kuchni, która wraz z jadalnią i pokojem dziennym stworzyła jedno pomieszczenie. Osiowe przebicie ściany nośnej pozwoliło natomiast na przestrzenne połączenie pokoju dziennego z dwiema sypialniami. Aranżacja białego wnętrza mieszkania jest nowoczesna i funkcjonalna.

Białe wnętrze: czysty funkcjonalizm

Te zabiegi, w połączeniu z białym kolorem ścian i wyposażenia, dały poczucie otwarcia całego mieszkania. W kuchni projektanci zdecydowali się na funkcjonalną, białą zabudowę sięgająca sufitu. W ten sposób mieszkanie zyskało przestrzeń do przechowywania, jednocześnie zachowując minimalistyczny charakter białego wnętrza. W jadalni stanął stół z ciemnego drewna i designerskie krzesła z tworzywa - Eames plastic chairs oraz Panton Chair. Wnęka w salonie została zabudowana szafą z gładkimi, białymi frontami bez widocznych uchwytów.

Zobacz też: Jasne mieszkanie na warszawskim Wilanowie >>>

Dodatkowo fragment ściany nośnej budynku został ukryty w regale - po jednej stronie to szafa na okrycia wierzchnie, po drugiej - miejsce na książki i pamiątki rodzinne. Drewniana podłoga ociepliła sterylność wszechobecnej bieli. Nowoczesny charakter wnętrza uzupełniają lampy wiszące i punktowe. W mieszkaniu panuje spokojna, wyciszająca atmosfera- miejscami przywołująca na myśl japoński minimalizm. Ciekawe formy dodatków są idealnym zwieńczeniem całej aranżacji.

Autor projektu: www.miedzyliniami.com