Beton na ścianie i podłodze w salonie: 6 powodów, dla których warto go mieć!

Beton architektoniczny to modny i efektowny materiał, który świetnie sprawdza się jako materiał wykończeniowy na ścianach czy posadzkach. Warto się nim zainteresować, jeśli lubimy wykorzystywać w mieszkaniu nowoczesne, a przy tym solidne rozwiązania!

Beton na ścianie
Beton na podłodze
Beton na ścianie
Beton na podłodze
Beton na ścianie

1. Beton architektoniczny na topie

Nie ulega wątpliwości: beton jest nadal bardzo trendy. Do jego niezwykłej popularności przyczyniło się z pewnością upowszechnienie stylu nowoczesnego (zarówno w architekturze, jak i aranżacjach wnętrz). Beton zadomowił się w salonach na dobre, znajdując w nich różnorodne zastosowanie: jako budulec intrygujących nowoczesnych mebli, dodatków, okładzina ścienna lub podłogowa. Beton jest zatem materiałem wszechstronnym, który pozwala na tworzenie aranżacji zaskakujących oryginalnością, a co za tym idzie, wpisujących się w modną indywidualizację pomieszczeń.

2. Beton jako ciekawa alternatywa dla drewna i płytek ceramicznych

Betonowe płyty mogą być wykorzystywane w salonach wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba wyjątkowej i efektownej okładziny ściennej lub podłogowej. Są nowoczesną i designerską alternatywą dla tradycyjnych paneli, parkietów czy płytek ceramicznych. W salonie można je zastosować na różny sposób: pokryć nimi całą ścianę lub podłogę (albo wybrany fragment), połączyć z innymi materiałami (np. drewnem, cegłą) czy stworzyć dekoracyjne mozaiki.

Betonowe płyty dostępne są co najmniej w dwóch wariantach wykończeniowych. Pierwszy to gładka, satynowa powierzchnia, czyli elegancka i subtelna. Drugą opcję stanowi wariant surowszy, pełen porów i raków. W każdym wypadku beton architektoniczny jako materiał wykończeniowy wprowadza do wnętrza awangardowy akcent, wyróżniając aranżację salonu spośród innych.

3. Uniwersalny materiał wykończeniowy

Panuje powszechna opinia, że beton architektoniczny to materiał zarezerwowany dla stylu nowoczesnego. Niewątpliwie w tego typu wnętrzach odnajduje on się najlepiej. Betonowym podłogom i ścianom nie można jednak odmówić sporej dozy uniwersalności. Z powodzeniem zagarniają one coraz to nowe style i od jakiegoś czasu odnajdują się także we wnętrzach utrzymanych w duchu – wydawałoby się – odległym od nowoczesnego minimalizmu. Na przykład umiejętnie zastosowane betonowe posadzki mogą stanowić piękny aranżacyjny kontrapunkt w przypadku stylu prowansalskiego czy tradycyjnego. Warto więc postawić na ciekawe, kontrastowe zestawienia nowoczesności i klasyki.

 Beton w salonie

Płyta Slim jako dekoracyjna okładzina ścienna

Fot. materiały prasowe Modern Line

4. Salon połączony z tarasem

Beton jest idealną propozycją dla wszystkich chcących podążać za trendem zacierania granicy między salonem a tarasem. Odporny na działanie warunków atmosferycznych, sprawdzi się jako okładzina na posadzki czy budulec mebli na zewnątrz i we wnętrzach. Użyty na ścianach i podłogach, stanie się spoiwem unifikującym, pozwalającym na wzajemne przenikanie się salonu i tarasu. Betonowe płyty dają też możliwość wprowadzenia do wnętrza trendów popularnych wśród architektów i stosowanych w przestrzeni publicznej, np. wykorzystania na ścianach modnego efektu patynowej „rdzy” bez użycia stali kortenowskiej.

5. Efektowne połączenia z innymi materiałami

Ze względu na swoją kolorystykę i fakturę beton świetnie nadaje się do łączenia z różnorodnymi kolorami, materiałami i strukturami. Takie zestawianie pozwala na zmianę charakteru materiału. I tak np. w otoczeniu drewna czy tkanin beton traci swoje surowe oblicze, a np. łączenie go ze stalą lub szkłem podkreśla tę cechę. Betonowe płyty doskonale odnajdują się w kontrastowych zestawieniach, a ich surowość i odcienie szarości mogą stanowić idealne, neutralne tło dla mniej lub bardziej awangardowego wyposażenia wnętrz.

6. Prawdziwy beton lub materiał imitujący

Coraz częściej modny beton zaczyna gościć we wnętrzach również w postaci materiałów go imitujących. Decydując się na wykorzystanie materiału w naszym mieszkaniu, musimy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, o jaki tak naprawdę efekt nam chodzi. Czy chcemy postawić na surowe piękno, moc i szczególne właściwości prawdziwego betonu architektonicznego, czy może wybrać jego odpowiedniki, które choćby nie wiadomo jak bardzo były udane, ciągle pozostają jednak imitacją?

Więcej informacji znajdziesz na www.modernline.info.pl

Właścicielem marki Modern Line jest firma Bruk Sp z o.o.

Ocena: 5
Zdjęcia: materiały prasowe Modern Line

POLECANE ARTYKUŁY