Beton dekoracyjny we wnętrzach mieszkalnych z pewnością nie jest rozwiązaniem dla każdego, gdyż potrafi on zdominować wnętrze i nadać mu surowy, niekiedy wręcz chłodny wyraz. Jednak jest to element, który może urządzić całą przestrzeń i odpowiednio zastosowany podkreślić jej walory. Bardzo często pojawia się beton na ścianie w salonie, kuchni, sypialni, czy łazience.

Beton dekoracyjny: uniwersalna baza dla wnętrza

Beton dekoracyjny ze względu na swoją neutralną kolorystykę pasuje do wszystkich barw. Możemy go więc łączyć w aranżacji wnętrz z kolorami bardziej intensywnymi, lub przygaszonymi, pasuje także do tonów zarówno ciepłych jak i chłodnych. Zespala ze sobą barwy kontrastujące, nadaje się doskonale jako tło dla ekspozycji najciekawszych elementów wnętrza, jednocześnie sam może taki punkt stanowić. Beton we wnętrzu doskonale „dogaduje się” z drewnem. Takie połączenie zawsze jest bardzo udane i wygląda intrygująco. Można go łączyć z elementami retro, postawić na dodatki w stylu minimalistycznym, industrialnym, czy nawet glamour.

Beton we wnętrzu: nieskończenie wiele możliwości

Wykorzystanie betonu dekoracyjnego nie musi ograniczać się do położenia go na ścianach, podłogach, czy suficie. Mamy coraz większe możliwości by kupić lub zamówić meble, czy też blaty wykonane z betonu. Będą one stanowiły we wnętrzu przykuwający uwagę, niepowtarzalny i oryginalny element, który zawładnie całą przestrzenią.