Motywem przewodnim aranżacji wnętrza o powierzchni 48 mkw jest barwna twórczość Gustawa Klimta. Tłem dla oryginalnej inspiracji jest pozostała stylistyka wnętrza mieszkania. Joanna Pytlewska-Bil i Danuta Dziubek, projektantki ze studia Pink Pug Design zdecydowały się na konsekwentne wykorzystanie w aranżacji wnętrz modnej szarości i czystej bieli, a także beżu i brązu. Kontrastem dla stonowanej kolorystyki wnętrz są mocne akcenty w kolorze żółtym.

Przestronna i funkcjonalna aranżacja wnętrza

Przestrzeń zaaranżowanego mieszkania składa się z salonu z aneksem kuchennym, łazienki, sypialni, a także holu. Zamierzeniem projektowym było stworzenie wnętrza niezwykle przestronnego oraz funkcjonalnego. W celu uzyskania maksymalnej przestrzeni, projektantki zdecydowały się na otwarcie kuchni na salon. Takie rozwiązanie pozwoliło nie tylko na zyskanie większej przestrzeni, ale także wzbogaciło architekturę salonu o oryginalne i charakterystyczne elementy aranżacji kuchni.

Wnętrza inspirowane malarstwem

Zgodnie z przewodnim motywem aranżacji wnętrza, barwna twórczość Gustawa Klimta jest obecna nie tylko w przestrzeni pokoju dziennego, ale stała się także kluczowym elementem aranżacji kuchni, w postaci nadruku na frontach szafek kuchennych. Dla kontrastu pozostała część kuchennej zabudowy została utrzymana w tradycyjnym stylu. Granicę salonu i kuchni wyznacza tradycyjny, biały stół z krzesłami.

Minimalistyczne wnętrze salonu

Część wypoczynkowa salonu cechuje się większym wyważeniem. Całość wnętrza salonu została utrzymana w delikatnej, jasnej kolorystyce. Na plan pierwszy aranżacji salonu wysuwają się szare ściany oraz oryginalne stoliki z surowego dębu. Urządzenie części dziennej ograniczone zostało do wyboru wygodnego narożnika, a także nowoczesnej zabudowy rtv. Całość tworzy oryginalne wnętrze w minimalistycznym stylu, a dziergane dodatki, takie jak dywan i poduszki nadają mu wyjątkowej przytulności.