Salon w prezentowanym mieszkaniu to bardzo gościnne miejsce, sprzyjające spotkaniom z przyjaciółmi. Meble są wygodne i nowoczesne. Aranżacja salonu odbiega od typowych rozwiązań. Ciekawy efekt tworzą dekoracyjne ściany w salonie, przetarte tynkiem strukturalnym oraz podwyższone otwory drzwiowe, dodające wrażenia przestronności. Wystrój salonu łączy styl industrialny z domowym ciepłem.

Nowoczesny salon aranżacja

Ściany w salonie tworzą dekoracyjne tło dla nowoczesnych mebli i dodatków. Aranżacja salonu przyciąga uwagę. Monotonię jednej ze ścian w salonie przełamano, nakładając na nią podświetlaną kartonowo-gipsową ściankę. Przetarta tynkiem strukturalnym, stworzyła efektowne industrialne tło dla ulubionego zdjęcia gospodyni. Wszystkie otwory drzwiowe zostały podwyższone do wysokości 240 cm, żeby stworzyć wrażenie większej przestronności we wnętrzu. Przemyślana i dopracowana w każdym szczególe aranżacja salonu spełniła oczekiwania właścicielki, która mimo upływu czasu nie ma potrzeby, by cokolwiek zmieniać w wystroju pokoju.

Urządzanie salonu

Salon jest funkcjonalnie i nowocześnie umeblowany. Nowoczesne i miękkie, sprężynujące sofy Togo wykonane z pianki tworzą wygodny kącik wypoczynkowy. Ścianę w salonie z telewizorem można zakryć wysuwanym ekranem i oglądać na nim filmy z projektora. Dekoracja okna w salonie pasuje do nowoczesnego wystroju. Rolety z ciemnego drewna tworzą kameralną atmosferę. Meble i dodatki do salonu: kanapy Togo, fotel Sake - Ligne Roset; stolik, półki na płyty - Habitat; lampka stojąca została przywieziona z Argentyny; dywan Esprit – Superdywany; na podłodze w salonie parkiet przemysłowy z jesionu - Centrum Bartycka; fotografia na ścianie - Mikołaj Grynberg; dodatki do salonu z IKEA, Home & You, Dekoradnik.