Atrapa kominka w mieszkaniu: ozdobne portale kominkowe we wnętrzu

Atrapa kominka w mieszkaniu to rozwiązanie dla osób, które nie mogą mieć prawdziwego kominka. Atrapy kominków ze świecami wprowadzą nastrojowy wystrój do wnętrza pokoju. Wystraczy, że kupimy ozdobny portal kominkowy - może być z drewna, styropianu, gipsu - i ładnie go wyeksponujemy we wnętrzu. Pomysły na imitacje komników: inspiracje i zdjęcia z prawdziwych wnętrz.

atrapa kominka w mieszkaniu
atrapa kominka zdjęcia
atrapa kominka aranżacje wnętrza
atrapa kominka aranżacje wnętrza
atrapa kominka w mieszkaniu

Atrapa kominka jest dobrym wyjściem w sytuacji, gdy na prawdziwy kominek w mieszkaniu nie możemy sobie pozwolić ze względów technicznych, a chcielibyśmy, by wnętrze miało swój nieodparty urok. Taka imitacja kominka we wnętrzu wygląda bardzo dekoracyjnie. Szczególnie jeśli atrapę kominka wykorzystamy na ustawienie świec. Ozdobny portal kominkowy kupujemy gotowy, w sprzedaży są atrapy kominków ze styropianu, drewna, czy gipsowe.

Zobacz również: Salon - inspiracje

Biokominki

Zobacz, jak się sprawdzają w salonie!

Atrapa kominka w mieszkaniu: czy to dobry pomysł?

Atrapy kominków mają tyle samo zwolenników, co przeciwników. Dla jednych to kicz we wnętrzu, inny uważają ozdobne portale kominkowe za ładny element dekoracyjny. Wszystko zależy od stylu wnętrza. Atrapa kominka w mieszkaniu powinna być dopasowana do wystroju pokoju, tak aby była spójny elementem w aranżacji. Jej styl powien podkreślać wnętrze i dodawać mu uroku. Atrapy kominka ze świecami bardzo ładnie i niezwykle nastrojowo prezentują się w salonie, czy sypialni. Warto zgromadzić kilka świec, ustawione w grupie tworzą lepszy efekt. Atrapa kominka w mieszkaniu może być pomalowana na różne kolory, barwy dopasujmy do wystroju własnego mieszkania. Często na portalu kominkowym jeśli wyposażony w półkę można także ustawić inne ozdoby, np. ramki na zdjęcia, świeczniki, wazony, figurki. W galerii zdjęć wybraliśmy wnętrza, w których pojawiła się atrapa kominka. Oceńcie sami atrakcyjność tego rozwiązania. Zamiast świec atrapę kominka mogą również dekorować i rozświetlać ozdobne lampki. Pamiętajmy, że bardzo imitacja kominka wymaga delikatnej ozdoby i wyczucia w aranżacji, gdyż sama w sobie jest bardzo dekoracyjna.

Kominek w salonie

Zapoznaj się z naszą galerią inspiracji!

Ocena: 0
Zdjęcia: Sylwester Rejmer, Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY