Pomysłowo urządzony dom znajduje się w walijskim Cardiff. Wnętrza zajmują dwa poziomy – w sumie 78 mkw. Parter z przedpokojem, salonem i kuchnią otwarty jest na ogród. Na pierwszym piętrze urządzono zaś sypialnię małżeńską, łazienkę oraz pokój dziecka. W domu mieszka fotografka Pati Robins wraz z mężem Colinem, córką Olivią i dwoma psiakami (Shy i Lilli). Kolejnym lokatorem są rybki, które także znalazły swoje miejsce. Dom nie tylko czaruje bajecznym wystrojem, lecz także pełnym dostosowaniem do potrzeb osoby niepełnosprawnej.

Od białego minimalizmu do ciemnych kolorów

Początkowo w wystroju domu dominowała biel. Jednak ponieważ pomieszczenia są ciemne, było bardziej szaro niż biało. Właściciele postanowili zrezygnować z minimalizmu. – Uwielbiamy oglądać jasne i minimalistyczne mieszkania, ale dla nas to nie było to – opowiada Pati Robins. Wraz z mężem lubią kolekcjonować dekoracje, ciekawe perełki wypatrywane w second-handach czy na aukcjach internetowych. Takie zamiłowanie przełożyło się na pokaźną kolekcję.

A skąd ciemne kolory? Pati Robins uwielbia styl Abigail Ahern, jednak do szczęścia brakowało jej ciekawych barw. – Wybraliśmy mocne akcenty kolorystyczne i postaraliśmy się połączyć je w jedną całość. Nasz styl mogłabym określić jako maksymalistyczny, eklektyzm z dodatkiem glam rocka – podsumowuje właścicielka.

..  Styl eklektyczny – poznaj jego założenia >>>

Królestwo wygody i DIY

Ponieważ dom jest adaptowany do potrzeb niepełnosprawnego męża, największą trudnością było „zakamuflowanie” przyrządów używanych na co dzień. Ograniczenie przestrzenne i budżetowe znacznie wydłużyły czas urządzania dom. Wszystko trwa już 10 lat i nie jest skończone, ale dzięki temu dom żyje, stale się zmienia. – Staram się kupować jak najwięcej używanych rzeczy do domu – wspomina właścicielka. – Wypatrywanie okazji sprawia mi radość!

Wiele rzeczy w domu zostało zrobionych samodzielnie lub przerobionych – to dzieła Pati. Na przykład czarny skórzany fotel był początkowo czerwony. Łóżko sypialniane z IKEA zyskało obity zagłówek, a w pokoju dziecka zagłówek powstał ze starych desek pod materac. Właścicielka samodzielnie urządzała również kuchnię – półki powstały z desek, których używa się do budowania rusztowań.

..  Jak zrobić łóżko z palet? PORADNIK z instrukcją >>>

Dzięki takim zabiegom wnętrze zyskało jedyny w swoim rodzaju charakter. Każdy drobiazg ma jakąś historię i przykuwa wzrok!

Więcej zdjęć domu można zobaczyć TUTAJ.

Ciemne kolory, a może motywy egzotyczne? GALERIE ZDJĘĆ