Styl glamour zachęca do eksperymentowania w aranżacji wnętrz. Barokowe, pałacowe zdobienia w nowoczesnej odsłonie. Bogate dekoracje, efektowna ornamentyka, kryształowe żyrandole, lustra w złoconych ramach – bez tych elementów aranżacje wnętrz w stylu glamour nie może się obejść.

Styl glamour we wnętrzach: aranżacyjna inspiracja

Aranżacje wnętrz w stylu glamour eksponują bogactwo, kuszą bogato zdobionymi przedmiotami i miękkimi tkaninami. Lśniące powierzchnie podłóg współgrają z pikowaniami na meblach, kryształowe żyrandole ze złotymi ramami luster, a wzorzyste tapety z mięsistymi tkaninami, tworząc artystyczny chaos.

Styl glamour żyje luksusowymi i odważnymi dodatkami. W aranżacjach wnętrz w stylu glamour może się znaleźć fotel utrzymany w stylu pop-art, antyczny stolik w nietypowej kolorystyce, blat ze szkła lub sztucznego tworzywa. Styl glamour ma pomysł również na stylizację antycznych mebli, które powinny być pomalowane na żywe kolory lub zdobione nietypowymi elementami.

Styl glamour we wnętrzach: wzory i kolorystyka

Wzorem dla wnętrza glamour są bogate zdobienia zestawione z prostymi, nowoczesnymi formami mebli. Charakterystycznym elementem dla tego stylu jest zastosowanie w aranżacji wnętrz dużych powierzchni odbijających światło: lustra, połyskliwe okładziny ścienne, tapety, zasłony z wyszukanymi kształtami motywów zdobniczych.

Kolorystyka glamour jest wyrazista i nasycona, występują odważne fiolety, purpury, róże, żółty, turkusowy, szmaragdowy oraz klasyczna czerń i biel, srebro, złoto. Tak bogata kolorystyka dodatków będzie dobrze wyglądała w zestawieniu ze spokojnymi szarościami i beżami w aranżacji wnętrz.

W stylu glamour dominują duże, wyraziste i odważne wzory, które widać np. na tapetach lub bogato zdobionych ramach luster. Jednak dla uzyskania najlepszego efektu warto zastosować umiar w dekorowaniu wnętrza w stylu glamour.

GALERIA ZDJĘĆ: styl glamour we wnętrzach