Mieszkanie w stylu glamour: co to jest styl glamour?

Mieszkanie w stylu glamour dla jednych jest idealnym sposobem aranżacji wnętrza, dla innych zaś to synonim kiczu i przesady. Jakie są mieszkania w stylu glamour? To wnętrza, w których wystroju odnajdziemy blask, żywe kolory oraz stylowe meble. Przeczytaj, co warto wiedzieć o mieszkaniu w stylu glamour!

Wnętrza amerykańskie: wzór chevron na obiciu symetrycznych foteli
Wnętrza w stylu amerykańskim: symetryczna dekoracja holu w stylu amerykańskim
Symetryczna jadalnia w stylu amerykańskim
Wnętrza Nowego Jorku
Idealna symetria w salonie w amerykańskim stylu glamour

Mieszkanie w stylu glamour przyciąga magią i blaskiem, a także odrobiną tkwiącej w nim zabawy. Jak urządzić wnętrze glamour?

Mieszkanie w stylu glamour: co je wyróżnia?

Styl glamour to dziś jeden z bardziej gorących trendów w aranżacji wnętrz. Glamour to bardzo eklektyczny styl, bazujący na zestawianiu ze sobą rzeczy, które na pierwszy rzut oka wydają się odległe np. współczesnego designu z barokowymi meblami lub matowych faktur z kolorowymi, błyszczącymi powierzchniami. Dzięki temu możemy jednak tworzyć aranżacje wnętrz, łączące w sobie luksusu i zmysłowość z lekkością i odrobiną humoru - wyjaśnia Anna Łatoszyńka, manager marki Dekoral Fashion.

Zobacz również: Salon - inspiracje

Mieszkanie w stylu glamour: kolory wnętrz pełne wrażeń

Pierwsza rzecz, która najczęściej przychodzi nam myśl, kiedy myślimy o kolorach mieszkania w stylu glamour to oczywiście paleta róży i fioletów. Nie da się ukryć, że doskonale sprawdzają się one w tego rodzaju aranżacjach. Możemy jednak stosować w aranżacjach wnętrz zarówno odcienie wyraziste, nasycone kolorem, jak stonowane, przełamane szarą nutą. Pamiętajmy też, że nadmiar intensywnych barw, również w mieszkaniu w stylu glamour, bywa męczący. Dlatego dobrze mocne kolory wnętrz zestawiać ze spokojniejszymi, ale bardzo wytwornymi beżami lub przygaszonymi zieleniami. Ciekawym rozwiązaniem mogą być także aranżacje wnętrz glamour w jasnym wydaniu (np. popielatym), w którym na pierwszy plan wysuwają się dodatki. Szukając odpowiednich barw, warto wykorzystać także gotowe kolekcje kolorystyczne, takie jak np. „Glamour” z linii farb Colour & Style marki Dekoral Fashion. Znajdziemy w niej gustowne barwy, które będą idealnie komponować się na naszych ścianach.

Salon z kuchnią w stylu glamour
camera

Salon z kuchnią: elegancki styl glamour

LISTA ZAKUPÓW

Mieszkanie w stylu glamour: wystrój pełen blasku

Kolejną cechą wyróżniającą wnętrza glamour jest wszechobecny blask. Świetlne refleksy znajdziemy bowiem wszędzie w aranżacji wnętrz - błyszczące tkaniny, kryształowe żyrandole, srebrne naczynia to tylko niektóre pomysły. Urządzając wnętrze sięgnijmy więc po atłasowe poszewki dekoracyjne lub narzuty. Meble w mieszkaniu w stylu glamour niech natomiast przyciągają wzrok wysokim połyskiem (a nawet i złotymi zdobieniami). Nie zapominajmy też o wielkich lustrach, które rozjaśnią i powiększą wnętrze. Błyszczące powinny być także dekoracje wnętrz: patery, wazony i bibeloty.

Mieszkanie w stylu glamour: modne kontrasty w aranżacji wnętrz

Aranżacje wnętrz nigdy jednak nie będą w pełni glamour, jeśli zabraknie w nich charakterystycznych kontrastów. Pomyślmy więc o zestawieniu minimalistycznego, okrągłego stołu z barokowym fotelem, obitym miękkim pluszem. Takie zderzenie wytwornej klasyki z lekką nowoczesnością zdecydowanie ożywi wystrój wnętrz. Innym sposobem kreatywnego wykorzystania mebli będzie pomalowanie barokowego mebla na kolor fioletowy lub różowy (pomocna okaże się np. emalia Akrylux marki Dekoral).

Mieszkanie w stylu glamour: wnętrza i luksus

Aby dopełnić mieszkanie w stylu glamour, wprowadźmy do niego trochę luksusu. Poszukajmy więc złotych lub srebrnych naczyń, albo dużych kryształowych żyrandoli. Interesujące będą także wszelkiego rodzaju akcesoria zdobione drogimi kamieniami. Oczywiście luksus stylu glamour zawsze powinien być z przymrużeniem oka. Liczy się bowiem ekstrawagancka forma i sama aura przepychu we wnętrzu, a nie to, czy jest on prawdziwy...

Ocena: 0
Tekst: Redakcja Zdjęcia: materiały prasowe Dekoral Fashion

POLECANE ARTYKUŁY