Niektóre aranżacje wnętrz są są bardzo przytulne, już od progu mieszkanie wydaje się ciepłe i klimatyczne. Jak osiągnąć taki efekt w aranżacji wnętrz? Nastrojowe wnętrza nie muszą być wyszukane, czasami wystarczy prosty zabieg wnętrzarski, kilka dodatków, by stworzyć przytulny wystrój. Udane aranżacje wnętrz to umiejętne połączenie mebli, materiałów wykończeniowych i dekoracji.

Jak zmienić aranżacje wnętrz

Nie trzeba kupować nowych mebli, by pokój nabrał ciepłego wystroju i stał się przytulny. Istniejszą tańsze rozwiązania. Czasami wystarczy zmienić wystrój okna i dopełnić efekt kilkoma dekoracjami. Jeśli chcemy stworzyć nastrojowe aranżacje wnętrz postawy na ciepłe, jasne kolory ścian i podłóg, niech to będzie dobra baza do dalszych zmian. Najwięcej ciepła do wnętrza wprowadza kominek, alenie każdy może sobie na niego pozwolić. W roli dekoracji wprowadzających nastrojowy wystrój wnętrz doskonale sprawdzają się ozdobne świece i ładne lampiony, a także wazony pełne kwiatów.

Aranżacje wnętrz: dodatki i dekoracje ścian

Przytulności dodadzą też tkaniny, czasami wystarczą ładne poduszki, czy pled, by aranżacje wnętrz nabrały ciepła. Pamiętaj, aby wzory i kolory tkanin zawsze były dopasowane do koloru ścian, mebli, dekoracje okna. Ściany mają ogromne możliwości dekoracyjne. Maluj, rysuj, przecieraj - ściana z wzorem lub fakturą dodaje aranżacji wnętrz przytulności. Prosty wzór na ścianie zrobi nawet najmniej uzdolniona osoba. Efektowne zegary czy ramy lustra również będą ładną dekoracją ścian. Ażurowa lampa czy zegar o delikatnej konstrukcji wyznaczy stylistkę pozostałych elementów wyposażenia. Niech wrażenie robi to, co na pierwszy rzut oka jest mniej widoczne. Jeśli wolisz romantyczne aranżacje wnętrz postaw na kwiaty i pastele, które dodają wnętrzom lekkości i kobiecości.