Aranżacja wnętrza domu według projektantów z Widawscy Studio Architektury odznacza się monochromatyczną kolorystyką przełamaną pojedynczymi akcentami w mocnych barwach. Całość, w połączeniu z przedmiotami z dawnej epoki tworzy oryginalną i niepowtarzalną aranżację wnętrza o łącznej powierzchni 77 m2.

Aranżacja wnętrza: monochromatyczne kolory

Dominującym kolorem aranżacji wnętrza domu według projektantów z Widawscy Studio Architektury jest biel, która optycznie powiększa niewielką przestrzeń mieszkania, a jednocześnie nadaje wnętrzu lekkości. Architekci zdecydowali się na monochromatyczne barwy, dzięki czemu przestrzeń domu nawiązuje charakterem do stylu skandynawskiego. Idealnym towarzystwem dla wszechobecnej w aranżacji wnętrza bieli, jest wiele odcieni szarości i czerni. W celu wizualnego ocieplenia przestrzeni mieszkania i nadania jej typowo domowego charakteru, projektanci zdecydowali się na podłogę w naturalnym, jasnym kolorze drewna. Charakteru spokojnemu wnętrzu nadają kolorystyczne akcenty pojawiające się jedynie w dodatkach.

Nowoczesna aranżacja wnętrza z elementami z innej epoki

Charakterystycznymi detalami prezentowanej aranżacji wnętrza są odnowione meble z lat 60. i 70. Klubowy fotel, oryginalna stojąca lampa, wodniarka w roli komody oraz biurko powstałe z maszyny do szycia z końca XIX wieku stanowią elementy przełamujące minimalistyczny charakter wnętrza i nadające mu oryginalny i ponadczasowy klimat. Delikatna biel i elegancka szarość nadają wnętrzu salonu wyjątkowego charakteru. Projektanci zachowali konsekwencję w kolorystyce wnętrza decydując się na białe meble. Artystyczną dekorację ścienną w aranżacji wnętrza tworzą białe maski, które są pamiątkami Inwestorów przywiezionymi z podróży do Wenecji. Klimatu minimalistycznemu wnętrzu salonu nadaje fotel klubowy z lat 60-tych w kolorze niebiesko-turkusowym, a także lampa pochodząca z lat 80-tych. Korpus lampy pomalowano na kolor biały, natomiast jako abażur została pomyślana jedynie jej konstrukcja. Całość tworzy oryginalny przedmiot o nieco industrialnym charakterze.

Mocny element aranżacji strefy kuchennej

Przestrzeń wnętrza kuchni wyróżnia się przede wszystkim połączeniem bieli i czerwieni. Pomalowane na czerwono ściany są jedynym akcentem kolorystycznym kuchennego wnętrza. Wysokie szafki oraz zabudowa piekarnika zostały zaprojektowane w specjalnej wnęce, którą pomalowano na kolor szary. Wiszące nad stołem w jadalni lampy w kolorze głębokiej czerni wypełniają przestrzeń, a jednocześnie stanowią element kolorystycznie nawiązujący do zasłon i szafek w kuchni. Centralnym elementem części jadalnej jest duży stół i ustawione wokół niego krzesła w różnych stylach.