Wybór fototapety do aranżacji wnętrza nie jest łatwy. Pod uwagę musimy wziąć wielkość pomieszczenia kolorystykę oraz fakt czy na ścianie z tapetą będą ustawione meble. Do wyboru mamy kilka rodzajów fototapet, a coraz częstszym zabiegiem jest przyklejanie grafiki pod szkłem np. nad kuchennym blatem.

Aranżacja wnętrz: fototapeta w łazience!

Fototapeta w łazience? Ten pomysł na aranżacje nikogo już nie dziwi. Fototapeta może pojawić się na ścianie z WC, przed umywalką lub pod prysznicem. W tym ostatnim wypadku fototapeta jest przyklejona lub nadrukowana na szkle. Fototapeta lub kolorowe szkło to doskonała alternatywa dla popularnych i powszechnie stosowanych kafelek. Warto pamiętać o tym, że fototapeta powinna być dopasowana do aranżacji całej łazienki. Najczęstszymi motywami na tapetach, które pojawiają się w polskich łazienkach są woda, widok pustyni czy kamienie, które kojarzą się ze SPA, tworząc domowy pokój kąpielowy. Odważniejsi mogą zdecydować się na fototapetę z własną grafiką!

Fototapeta w kuchni ukryta za szkłem!

Fototapeta znalazła swoje miejsce również w kuchni. Najczęściej zobaczymy ją nadrukowaną na szkle w przestrzeni między blatem, a linią górnych szafek. Jednolita tafla szkła jest łatwa w utrzymaniu czystości i z powodzeniem zastępuje kafelki, które dotychczas pojawiały się w tym miejscu. Fototapeta oprócz funkcji praktycznej, pełni też rolę dekoracyjną i może wyznaczać np. strefę jadalnianą w kuchni. Na jej tle doskonale prezentuje się stół z krzesłami, tworząc małą jadalnie, co jest szczególnie doceniane w małych mieszkaniach w bloku. Zainspirujcie się naszą galerią. Znajdziecie w niej aż 17 ARANŻACJI z fototapetą w roli głównej!