Projekt domu jest prezentem ślubnym architekta  Bartłomieja Bajona, dla najbliżej rodziny. Dom w stylu nowoczesnym, zaaranżowany został wręcz minimalistycznie. By uniknąć chaosu zaprojektowano mnóstwo szaf  i miejsc do przechowywania potrzebnych drobiazgów. A by jeszcze bardziej pokreślić styl nowoczesny domu we wszystkich pomieszczeniach pojawiają się te same materiały wykończeniowe: deski dębowe, płytki betonowe i mdf lakierowany lub fornirowany orzechem amerykańskim. Dodatkowo dom wyposażony jest w zdobycze najnowszych technologii. Dzięki temu, że właściciel domu jest fanem najnowszych technologii możliwa była realizacja projektu domu ze szklanymi kurtynami. Bardzo ciekawy okazał się projekt kuchni, w której na pierwszy rzut oka, nie ma większości podstawowych sprzętów AGD. Projekty łazienek są konsekwentnie utrzymane w stylu minimalistycznym i dokładnie w tej samej kolorystyce.

Wystrój wnętrz: styl nowoczesny, wręcz minimalistyczny

Została tu zastosowana zasada: wnętrze musi być w zgodzie z bryłą domu. Inaczej coś zgrzyta. Dlatego aranżacja wnętrza domu jest utrzymana w stylu nowoczesnym. Minimalistyczne meble – często zaprojektowane specjalnie do tego domu, idealnie współgrają z nowoczesną bryłą domu i licznymi przeszkleniami. Duża przeszklona powierzchnia – praktycznie cała południowa elewacja - wymusza zastosowanie nowoczesnych technologii grzewczych. Na szczęście właściciel domu jest fanem tego typu rozwiązań. Jedynym efektem ubocznym takiego naszpikowania domu nowoczesnymi instalacjami wentylacyjnymi i elektroniką jest znaczne obniżenie sufitów – pomiędzy stropem a sufitem podwieszanym umieszczono wszystkie niezbędne instalacje wentylacyjne, oświetlenie i głośniki. Ale dobry architekt zawsze znajdzie ciekawe i nietypowe rozwiązania. Tutaj takim pomysłem na optyczne podniesienie wysokości wnętrza jest zastosowanie drzwi o nietypowej konstrukcji – bez futryn, które zazwyczaj dzielą optycznie i skracają przestrzeń.  Klatka schodowa to uosobienie stylu nowoczesnego. Została wyposażona w szklaną balustradę, zamontowaną bez żadnych okuć – czysty minimalizm, a dodatkowo  jedna ze ścian  zalana jest miękkim światłem, którego kolor można zmieniać. Najbardziej zachwycona tym pomysłem jest córka właścicieli.

Projekt kuchni: ale gdzie ta kuchnia? Wszystko schowane…

Architekt uznał, że wszystkie potrzebne sprzęty AGD wprowadziłyby zamęt w koncepcji domu w stylu nowoczesnym. Ponieważ kuchnia stanowi jedną wspólną przestrzeń z pokojem dziennym, postanowił ukryć to co się da, za ruchomymi panelami w obudowie ściany. Projekt kuchni objął więc fornirowaną bryłę, która od strony kuchni kryje sprzęty AGD, od strony holu wejście do spiżarni, a jeszcze z innej strony gościnną toaletę. Dzięki temu, że cała ściana zewnętrzna domu jest przeszklona przesuwnymi taflami, latem kuchnia wkracza na taras. Usytuowana obok jadalnia została wyposażona w duży drewniany stół i białe krzesła – klasyki designu – projektu Vernera Pantona. Dzięki temu, że są z tworzywa latem bez problemu można wystawić je na taras.

Projekt łazienki rodziców w stylu nowoczesnym

Cechą wyróżniającą ten projekt łazienki, spośród mnóstwa innych, jest stworzenie wyspy łazienkowej. Zbudowano postument , którego częścią z jednej strony jest wanna, z drugiej na wygodnej dużej szafce umieszczono dwie czarne, oczywiście geometryczne w kształcie w stylu nowoczesnym, umywalki. Dodatkową ciekawostką jest umieszczenie luster na dwóch osobnych ściankach. Dzięki czemu powstały ciekawe prześwity. Dzięki wyspie, w sumie niewielka łazienka, została wyposażona we wszystkie najważniejsze funkcje i pozostała całkiem przestronna.

Projekt łazienki dla dziecka z… psem w roli głównej!

Projekt łazienki  dla dziecka też jest ascetyczny. Mamy tu do czynienia tak naprawdę tylko z trzema kolorami:  kolorem białym, czarnym i brązowym – fornirem orzechowym. Kształty wszystkich sprzętów są konsekwentnie geometryczne. Jednak jej surowy charakter przełamują …pieski „Puppy”. Dwa zabawne taborety nie pozbawione są zalet: są minimalistyczne i jednocześnie zabawne. A co najważniejsze – za funkcją – w końcu to taborety – idzie wyjątkowa estetyka. Dzięki takim dodatkom styl nowoczesny w łazience dziecka zostaje ocieplony, dziecko oswaja się  z nowoczesnym designem, a wnętrze ciągle jest stylowe.