Aranżacja wnętrz w stylu shabby chic przypadnie do gustu miłośnikom stylu retro  i vintage. Wnętrza shabby chic są delikatne, utrzymane w romantycznej, trochę secesyjnej stylistyce. Aranżacja wnętrz w stylu shabby chic to popularny trend w Anglii. Shabby chic można odczytywać jako postarzaną elegancję. W tym sposobie dekorowania wnętrz królują stylizowane na stare meble i dodatki z drewna – farba jest wytarta i wyblakła. Przeważającymi kolorami w aranżacjach wnętrz w stylu shabby chic są biały i bladoróżowy – w tej tonacji utrzymane są również dekoracje shabby chic: figurki, pojemniczki, pudełeczka, wiklinowe kosze czy tabliczki z retro czcionką.

Shabby chic: aranżacja wnętrz, meble, dekoracje

Shabby chic lubi stylizowane meble i dodatki. To co udało się wyczarować za pomocą mebli i dodatków należy uzupełnić odpowiednim wykończeniem wnętrza, aby cała aranżacja wnętrz była spójna. Jeśli chcesz mieć wnętrza shabby chic wybierz białe bądź pastelowe ściany, które będą subtelnym tłem, a drewniana podłoga (również w wersji postarzanej) stworzy odpowiednie ramy dla aranżacji.

Więcej: shabby chic galeria >>>

Żeby nie zepsuć efektu shabby chic należy również zadbać o odpowiednią aranżację okna. - W przecierany trend idealnie wpiszą się rolety z nadrukiem w różyczki. Drukowane na jasnym tle motywy kwiatowe o łagodnych, pastelowych odcieniach dodają uroku wnętrzom stylizowanym na shabby chic, jednocześnie wzór nie jest na tyle wyrazisty, aby przytłaczał inne dodatki – o nowych wzorach rolet opowiada Liliana Kiekis-Kozica, ekspert firmy Franc Gardiner.

Shabby chic: motywy kwiatowe

Aranżacja wnętrz w stylu shabby chic to kwiaty w wazonach i koszach, na pojemniczkach, pudełeczkach i tekstyliach. Kolekcję Shabby chic Lotari uzupełniają także poduszki z nadrukiem w różyczki, które dodają wnętrzu miękkości i przytulności i to nie tylko w sypialni. Ciekawy efekt uzyskamy umieszczając je na krześle w jadalni czy na fotelu w salonie.

Shabby chic to odpowiedź na zmęczenie krzykliwą nowoczesnością i przestylizowanym designem. Delikatny, jasny urok lekko postarzanych wnętrz pozwoli nam stworzyć się miejsce, w którym czas zwalnia, a my na nowo możemy cieszyć się chwilą. Zobaczcie pomysły na aranżacje wnętrz shabby chic w galerii zdjęć.