Projekt aranżacji wnętrz według projektu KW STUDIO zakładał całkowity remont mieszkania o powierzchni 56 m2 oraz przekonfigurowanie pomieszczeń. W efekcie powstało nieco egzotyczne wnętrze urządzone w minimalistycznym stylu, które wzbogacone zostało akcentami „światowymi”. Całość zaprojektowano jako otwartą przestrzeń, co było możliwe dzięki wyburzeniu ściany dzielącej przedpokój oraz salon, a także poszerzeniu otworu pomiędzy sypialną a częścią dzienną.

Minimalistyczna aranżacja wnętrz z etnicznymi akcentami

Przewodnią barwą aranżacji wnętrz jest kolor biały. To nadaje mieszkaniu nieco skandynawskiego charakteru. Etniczne dodatki przywiezione przez właścicieli z różnych stron świata wprowadzają do wnętrza niepowtarzalnego klimatu i przywodzą na myśl różne kultury. Przestrzeń mieszkania została wzbogacona oryginalnymi detalami, z których na szczególną uwagę zasługują marokańskie dywany czy poduchy, a także irańskie pufy. Dodatkowego charakteru wnętrzu dodają argentyńskie kilimy i gruzińskie sumaki.

Ceglana ściana we wnętrzu

W roli bohatera salonu połączonego z kuchnią występuje ceglana ściana, która wprowadza do egzotycznej przestrzeni nieco surowości. Cegła we wnętrzu nadaje ciekawy klimat. Dopełnieniem aranżacji salonu jest bielony dębowy parkiet nadający dodatkowego charakteru przestrzeniom. Delikatna i prosta zabudowa kuchenna oddaje pierwszeństwo egzotycznej aranżacji salonu. Celem maksymalnego doświetlenia wnętrza światłem dziennym, projektantka wnętrza zdecydowała się na rezygnację z firan i zasłon. Takie rozwiązanie sprawiło, że przestrzeń dzienna zyskała na przestronności. Projekt zakładał także połączenie sypialni z częścią dzienną za pomocą łamanych drzwi w kolorze białym.

Wnętrza w stylu minimalistycznym

Wnętrze sypialni zostało urządzone w typowo minimalistycznym stylu. Centralnym elementem wyposażenia sypialni jest duże, wygodne łóżko. Ściany strefy nocnej zdobią polskie plakaty z lat 70. i 80. Odsłonięcie dużych drzwi balkonowych, podobnie jak w części dziennej, zapewnia maksymalne doświetlenie wnętrza. Z kolei aranżacja łazienki zaskakuje nieprzewidywalnością i oryginalnością. Projektantka zdecydowała się na czarno-białą mozaikę na podłodze oraz obudowie wanny, która charakterem nawiązuje do przedwojennych warszawskich posadzek. Pozostałą przestrzeń pokoju kąpielowego charakteryzuje wszechobecna biel, która optycznie powiększa wnętrze.