Sufit napinany jest płaszczyzną elastycznego materiału  – folia PCV – który rozpina się na specjalnej konstrukcji poprzez nagrzanie i naciągniecie. W aranżacji wnętrz montuje się go szybko i czysto. Folia PCV jest wodo i ognioodporna oraz łatwa do czyszczenia.

Sprawdź też: sufit podwieszany >>>

Sufit napianany: efektowny element aranżacji wnętrz

Dzięki wyborowi odpowiedniej barwy folii (wybór kolorów jest ogromny), jej struktury i przepuszczalności światła możemy wzbogacić aranżacje wnętrza. Stosując taki rodzaj sufitu możemy nawet optycznie podwyższyć wnętrza – wybierając folie odbijająca światło. Wersja z nadrukiem zapewni ciekawy element dekoracyjny we wnętrzu. Możliwe jest też podświetlenie sufitu, co daje rozproszone, miękkie światło. Folia, z której wykonuje się sufit, wpływa również na akustykę wnętrza – dźwięk staje się częstszy i wyraźniejszy.

Sufit napianany - funkcja maskująca

W płaszczyźnie sufitu można zamontować różne media: system oświetleniowy, głośniki, czujniki przeciwpożarowe, klimatyzację czy wentylację. Wszystkie te instalacje warto przemyśleć przed zamontowaniem sufitu, by zapewnić sprzętowi wymagana przestrzeń.

Aranżacja wnętrz z nowoczesnym sufitem napinanym na pewno nabierze ciekawego charakteru.