Aranżacja wnętrz: surowa architektura w pudrowych kolorach!

2015-08-26 20:34

Aranżacja wnętrz domu opiera się na kontraście surowego betonu i delikatnych pudrowych kolorów. Wnętrza domu mimo, że stanowią całość są delikatnie i funkcjonalnie podzielone. Wnętrza domu wraz z otaczającym ogrodem stanowią idealną bazę dla zapracowanych właścicieli.

Spis treści

  1. Więcej: ściana w kolorze różu pudrowego
  2. Aranżacja salonu: wyrafinowana kolorystyka w surowej architekturze
  3. Zobacz: projektujemy oświetlenie w nowym mieszkaniu
  4. Aranżacja kuchni: wyspa kuchenna centrum życia domowego
  5. Więcej: wyspa kuchenna od podszewki

Aranżację wnętrz domu stanowią sprzeczności. „Surowość architektury została przełamana dekoracyjnością wynikającą z różnych faktur” mówi Anna Lorens z pracowni Lorens Architektura i Design –współautorka projektu wnętrz domu. To była wspólna decyzja architektów i właścicieli domu, że w aranżacji wnętrz nie będzie stałych i mocnych kolorów. Delikatne kolory wprowadzono tylko w formie tkanin i dodatków dekoracyjnych. Wnętrze domu, dzięki ogromnym oknom stapia się z ogrodem ułatwiając codzienne, niespieszne celebrowanie codzienności zapracowanym właścicielom domu. Otwarta przestrzeń  została dyskretnie i delikatnie podzielona, funkcje poszczególnych pomieszczeń są czytelne.

Więcej: ściana w kolorze różu pudrowego

 

Aranżacja salonu: wyrafinowana kolorystyka w surowej architekturze

Projekt salonu, tak jak innych wnętrz domu, teoretycznie stanowią sprzeczności. Znajdziemy tu elementy architektoniczne w postaci fragmentów betonowych sufitów, ogromne, niemal fabryczne okna, które architekci przełamali wyrafinowanymi, zgaszonymi kolorami, miękkimi fakturami i koronkami zamkniętymi w …gresie. Siłą tego projektu salonu są barwy, które szepczą a nie krzyczą. Pokryty płytkami ceramicznym projektu Patricii Urquioli kominek przypomina mebel – dawną meblościankę. Faktura płytek, jak wszystko w tym projekcie, nie może być oczywista i przypomina miękką i elegancką koronkę. Pas surowego betonu na suficie podkreśla parapety pod ogromnymi oknami, na których można siedzieć i podziwiać widoki lub spędzać czas z książką – jest nawet specjalna lampka! Surowość architektonicznych detali przełamują wyszukane tapicerowane meble i tkaniny. Znajdziemy to znane i lubiane klasyki designu. Kropką nad „i” aranżacji salonu jest starannie dobrane oświetlenie. Pod sufitem znalazły idealne dla siebie miejsce, wypełniające przestrzeń, żyrandole.

Zobacz: projektujemy oświetlenie w nowym mieszkaniu

Aranżacja kuchni: wyspa kuchenna centrum życia domowego

Aranżacja wnętrz przestrzeni dziennej domu, a więc i kuchni z jadalnią to gra odcieni ziemno – połyskliwych – mówi architekt Anna Lorens. Kolory będące tu na stałe wynikają z naturalnych odcieni materiałów użytych w aranżacji wnętrz. Charakterystycznym elementem jest betonowy sufit. Jedynym elementem przełamującym złamaną biel i szarość w kuchni jest fornir w ciepłym odcieniu brązu na frontach szafek wiszących i fragmencie blatu wyspy. Tak jak w salonie, w projekcie kuchni, na ścianie pomiędzy szafkami znajdziemy ceramiczne koronki – ulubiony motyw architektów – autorów projektu. Idealnie trafionym pomysłem w aranżacji kuchni okazała się wyspa kuchenna. To wokół niej kreci się rodzinne życie kuchenne. Niezwykle ważnym detalem w aranżacji kuchni i jadalni jest wyjątkowy projekt oświetlenia. Przestrzenne, ażurowe bryły lamp idealnie wypełniają wysoką przestrzeń. Jaka szkoda, że większość mieszkań i domów nie może sobie pozwolić na takie oświetlenie.

Więcej: wyspa kuchenna od podszewki