Aranżacja wnętrz: nowoczesne mieszkanie o powierzchni 41 m2 nawiązujące stylem do otoczenia - górskiego krajobrazu Wisły to projekt wnętrz według Aleksandry Grzonki ze studia Cechownia. Motywem przewodnim aranżacji wnętrza są materiały i barwy typowe dla górskiej tradycji. Projekt nowoczesnego mieszkania obejmuje także oranżerię o powierzchni 14 m2.

Aranżacja wnętrz według studia Cechownia

Niewielkie mieszkanie w Wiśle projektu autorstwa studia Cechownia to nowoczesne wnętrze z górskim klimatem, jednocześnie odbiegające od typowego góralskiego stylu. Wprowadzenie do modnej przestrzeni wnętrza charakterystycznych górskich akcentów było możliwe dzięki zastosowaniu materiałów i barw, które kojarzą się z typowo górskim widokiem.

Nowoczesne mieszkanie inspirowane górskimi widokami

Inspiracją dla projektantki wnętrz było ciemne drewno, z którego wykonana jest sąsiednia, zabytkowa willa, a także dużo iglastych i ciemnozielonych drzew oraz górski kamień - piaskowiec. Dodatkowo, zdecydowano się na wprowadzenie do nowoczesnego wnętrza typowego dla górskich dachów - gontu. Wykorzystanie tego materiału na jednej ze ścian salonu, wzbogaciło minimalistyczny w wyrazie projekt wnętrz i nadało mieszkaniu oryginalny charakter. Elementem charakterystycznym jasnej kuchni jest piaskowiec, którym została pokryta przestrzeń pomiędzy kuchenną zabudową. Niewielka przestrzeń nowoczesnej łazienki została optycznie powiększona dzięki licznym lustrom. Zabudowanie dużego tarasu pozwoliło na zaaranżowanie w tym miejscu oryginalnej oranżerii.