Aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim to dążenie do minimalizmu. Takie wnętrza są skromne, proste i funkcjonalne. Choć nie zawsze te zasady są tak ortodoksyjne. Aranżacja wnętrza w stylu skandynawskim to także wnętrza z charakterem. Panuje w nich swoboda zestawiania sprzętów i dodatków, które po pierwsze: lubimy, po drugie: podobają się nam i po trzecie: dobrze się wśród nich czujemy. Czyli taka aranżacja wnętrz nie jest robiona na pokaz, dla prestiżu czy szeroko pojętej elegancji. Nawet jak coś nie jest ładne, to nie szkodzi, bo liczy się wartość sentymentalna i wygoda.

Aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim: inspiracje

Aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim nie musi być chłodna i minimalistyczna. Obok rzeczy nowoczesnych mogą się pojawić motywy etno, vintage czy żartobliwy happy design. Taka aranżacja wnętrz oprócz bieli, jest bogata w kolorowe akcenty: zarówno pastelowe, jak i soczyste. Naturalne drewno i sklejka mają mocną pozycję w aranżacji wnętrz, ale dozwolone są pojedyncze rzeczy przemalowane, postarzone czy wręcz antyczne. Podczas urządzania wnętrz należy je traktować jak przyprawy dodające smaku, bazę stanowią proste, funkcjonalne formy dalekie od zbytku. Aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim to luz i bezpretensjonalność, które sprawiają, że w takim wnętrzu dobrze czują się dorośli, maluchy i domowe zwierzęta. Każdy znajduje dla siebie miejsce wyrażające jego upodobania i styl życia.

Aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim: IKEA

Podoba Ci się aranżacja wnętrz skandynawskich, udaj się na zakupy do IKEA. Korzystając z gotowych elementów, możesz zbudować wnętrza zupełnie inne niż ma sąsiad, który kupił podobny zestaw półek i szafek. Prostota kształtów w aranżacji wnętrz nie oznacza przecież uniformizmu. Kolory i starannie wybrane dodatki nadadzą twojej aranżacji wnętrz osobisty charakter.