Oto przemyślana aranżacja salonu, w której właściciele postawili na nowoczesny wystrój i funkcjonalność. Salon nabiera charakteru przez  niebieski kolor ścian. W poprzednim mieszkaniu najbardziej przeszkadzały właścicielom wszechobecne zabawki, brak miejsca w szafach, wiecznie rozłożona deska do prasowania, odkurzacz schowany tak, że więcej czasu zajmowało uruchomienie go, niż odkurzanie. Tych problemów chcieli uniknąć w nowym mieszkaniu. Wybór lokum z dużym salonem i małymi pokojami w części prywatnej podyktowany był stylem życia właścicieli spędzajacych czas wspólnie z córeczką. W galerii prezentujemy zdjęcia salonu z opisywanego mieszkania. W aranżacji wnętrz właściciele poprosili o pomoc projektantki z pracowni Danowska//Jankowska. Powstał projekt nowoczesnego salonu pod roboczą nazwą „plac zabaw” - plan strefy dziennej dawał jak najwięcej możliwości do przebywania z dzieckiem.

Aranżacja salonu: umeblowanie i plan wnętrza

Centralna część salonu ma wyjątkowo barwny i radosny wystrój. To ulubione miejsce zabaw dziewczynki. Rodzice mogą jej dzięki temu towarzyszyć niezależnie od tego, czy gotują, prasują, oglądają telewizję. Sięgające podłogi okna i wyjście do własnego ogródka sprawiają, że rodzina uważa swój nowoczesny salon za idealny. Oprócz miejsca na zabawki w salonie znalazł się dziecięcy kącik do rysowania. Stolik jest mniejszą wersją tego przy kanapie, więc może służyć za dodatkowy mebel w salonie do odstawiania przekąsek. W aranżacji salonu znalazła się też gospodarcza szafa z łamanymi drzwiami i drewnianymi uchwytami, która mieści wysuwaną deskę do prasowania wraz z oświetleniem (można prasować, oglądając telewizję), relingi, zawsze gotowy do pracy odkurzacz oraz dużo schowków. Na ścianie z telewizorem zaprojektowano w salonie ciąg szuflad, zwykle służący do przechowywania sprzętu RTV. Dużym udogodnieniem w umeblowaniu salonu stała się umieszczona w rogu pokoju wielofunkcyjna
szafa gospodarcza. Jej wyposażenie zaplanowano tak, by ułatwiała codzienne życie całej rodziny.

Aranżacja salonu: niebieski kolor ściany

Aranżacja nowoczesnego salonu nabiera wdzięku przez niebieski kolor ściany. Kolor ściany naprzeciwko kanapy na początku budził emocje, ale ta barwa przyjęła się bardzo dobrze. Głęboki niebieski kolor zmienia „temperaturę” w zależności od oświetlenia w salonie - od chłodnego błękitu po ciepłą zieleń. Na tle niebieskiej ściany ładnie prezentuje się zabudowa meblowa - regał na książki.