Aranżacja salonu w stylu retro jest bogata w ozdobne dodatki i kolory. Uwagę przykuwa ciekawa i oryginalna dekoracja okna z zasłonami w ciemno bordowym kolorze, która ładnie nawiązuje do kompletu wypoczynkowego o barwie wina.

Przytulna aranżacja salonu w dawnym stylu

W aranżacji salonu przewidziano niewielką jadalnię, której główną ozdobą jest stary kredens. Teraz w odnowionym meblu właścicielka eksponuje porcelanę i szkło. Empirowy stół i krzesła dobrze komponują się komponują się z wysłużonym meblem.

Aranżacja salonu ze staroci

W salonie króluje wypoczynek – podobnie jak reszta mebli odnowiony. Właściciele salonu wolą samodzielnie wyszukać i odnowić meble, które potem zdobią ich dom. Dlatego wysłużony zestaw wypoczynkowy dostał nowe obicia i nadal pełni rolę rodzinnego centrum.

Meble z odzysku: jak stworzyć przytulną aranżację salonu?

Meble o zróżnicowanych liniach czynią wnętrze ciekawszym i pozbawiają je monotonii. Dopasuj tylko sprzęty i dodatki pod kątem kolorystycznym – na zasadzie podobieństwa lub kontrastu. Elementy z jednego mogą pojawić się na drugim (np. świecznik na stole niech nawiązuje do toczonych nóżek komody).

Nawet jeśli zestawiasz zupełnie odmienne style, np. smukły czarny stolik z przysadzistym białym stołkiem (jak na zdjęciach salonu, zadbaj o otoczenie, by było neutralne, „uspokajało” oba sprzęty.