Salon w kawalerce, z racji jej niewielkiego metrażu, pełni wiele funkcji. Musi się w nim znaleźć miejsce na kącik wypoczynkowy, jadalnię, sypialnię, a niekiedy także strefę do pracy. Prezentowana aranżacja salonu doskonale wykorzystuje przestrzeń, mimo różnorodności sprzętów i mebli jest uporządkowana. Nie wiesz jak urządzić małe mieszkanie? Zobacz kawalerkę w kamienicy, której aranżacja wnętrza łączy w sobie nowoczesne elementy z historycznymi meblami. Salon, jak i całe mieszkanie urządzone są w stylu eklektycznym.

Jak urządzić małe mieszkanie

Pierwotnie kawalerka składała się z pokoju, obszernej widnej kuchni, przedpokoju i toalety tak małej, że przy zamkniętych drzwiach mogła z niej korzystać jedynie szczupła osoba. Wanna stała na podeście. Właścicielka wyburzyła ściany i przeorganizowała przestrzeń - małe mieszkanie zyskało charakter niewielkiego studia. Obok dawnej łaźni "wykrojono" miejsce na garderobę, dzięki czemu mieszkania nie zagracają szafy. Za słupem konstrukcyjnym, którego nie można było usunąć, zorganizowano miejsce do pracy, a obok części sypialnianej zbudowano nową łazienkę. Jest duża i ma okno wychodzące na pokój. Ale nie można przez nie wyjrzeć, bo przysłonięto je matową szybą. Poranna kąpiel w pomieszczeniu zalanym mleczną poświatą to fantastyczne doświadczenie.

Aranżacja salonu: styl eklektyczny

Aranżacja salonu łączy w sobie to, co pozornie do siebie nie pasuje. Ściany zostały „doprowadzone do pionu” i wygładzone, fasety (zaokrąglenia pod sufitem) zlikwidowane. Pojawiły się geometryczne, współczesne formy: regał, kubik z zabudową AGD, pokryty lakierowanym na biało fornirem, i stalowy okap. Ukłon w stronę historii to ciemne deski wenge na podłodze, odsłonięty i zaimpregnowany fragment muru oraz antyki przywożone z dalekich podróży i upolowane w sklepach ze starociami. Przy urządzaniu kawalerki postawiono na styl eklektyczny, właścicielka kupowała po prostu to, co jej się podobało. Rzeczy piękne, choćby pochodziły z różnych stron świata i różnych epok, zawsze będą do siebie pasowały.