Właścicielka urządziła wnętrza salonu ekonomicznie - wiele mebli w tym salonie połączonym z kuchnią pochodzi z IKEA. Salon znajduje się w dom na wsi, a jego aranżacja nie jest „przeprojektowana” - mówi architekt wnętrz Łukasz Kałasa. Ciepłe, spokojne kolory tworzą nastrojowy i kojący klimat wnętrza. Jak uzyskać taki efekt? Aranżacja salonu ma połączone elementy rustykalne i sentymentalne w formie, co udomawia wnętrza. Salon ma miłą atmosferę również za sprawą kolorystyki: beże i szarości harmonijnie łączą się z bielą.

Aranżacja salonu przytulna i sentymentalna

Aranżacja salonu harmonijnie łączy się z otwartą na część dzienną kuchnią. Dwustronna wyspa kuchenna kryje szafki i zmywarkę, na niej spoczywa obszerny blat roboczy - kuchnia, choć niewielka, ma wszystko, co potrzebne do wygodnego gotowania. Cegły na ścianie oraz uroda rzeczy surowych i niedoskonałych sprawiają, że aranżacja salonu nabiera domowego ciepła. Oglądając zdjęcia salonu zwróćcie uwagę, że jest on urządzony bardzo prosto. Meble z IKEA, kilka dodatków, tj. ładne poduszki na kanapie czy biała głowa jelenia potrafią zdziałać cuda. Takie realizacje pokazują, że warto rozwijać wyobraźnię i małym nakładem można uzyskać wspaniały efekt i piękne wnętrza.

WIĘCEJ: ładne zdjęcia salonu w kolorze beżowym >>>

Aranżacja salonu jest też otwarta na ogród. Meble tarasowe są równie ważne jak te w salonie. Z inspirowanej kształtem liścia leżanki Dedon można kontemplować chmury na niebie, krzesła „Lisbon Round” marki Miloo z House & More sprzyjają towarzyskim rozmowom. Meble stoją na tle ściany z ręcznie formowanych cegieł, które choć nowe, wyglądają, jakby miały długą historię.