Aranżacja salonu jest nowoczesna. Pokój został zaprojektowany dla młodego mężczyzny i stanowi część przejściowego lokum. Właściciel chciał, by wnętrze salonu było przyjazne, wygodne, sprzyjające relaksowi, w ulubionych kolorach, czyli szarym i czerwonym. Wbrew pozorom nie jest to łatwe połączenie barw - szare ściany w salonie wyglądają elegancko, ale łatwo można przesadzić z czerwienią. Dlatego aranżację salonu i reszty domu właściciel powierzył projektantce wnętrz - oto nowoczesny salon urządzony dla mężczyzny.

Aranżacja salonu: nowoczesny projekt pokoju

Nowoczesny salon pełni wyłącznie swoją rolę, czyli jest komfortową strefą odpoczynku i relaksu, nie jest bowiem połączony z kuchnią ani jadalnią. Dlatego w aranżacji salonu postawiono na wygodną sofę, pojemny regał na książki oraz wygodny fotel. Regał w salonie został zaprojektowany przez projektantkę wnętrz tak, by w otwartej części zmieścił się pokaźny księgozbiór, w zamkniętych szafkach znalazła swoje miejsce kolekcja płyt, a część centralną zajmuje duży telewizor. Kolory wybrane do aranżacji salonu są stonowane i nowoczesne. Szare ściany w salonie tworzą spokojny, efektowny wystrój.

Nowoczesny salon: meble i kolory

Hobby właściciela to między innymi oglądanie filmów i słuchanie ulubionej muzyki. Dlatego też przy przeciwległej ścianie umieszczono bardzo wygodna sofę, z rozkładanymi żaglówkami. Sofa jest w jednym z ulubionych kolorów właściciela, czyli szarym. W salonie znalazło się też  specjalne miejsce do czytania książek – fotel inspirowany słynnym klasykiem designu zaprojektowanym przez Miesa van der Rohe – fotelem Barcelona. Przy fotelu projektantka umieściła, bardzo modną obecnie przeskalowaną lampę biurkową. Całość tworzy oryginalny i męski kącik do czytania w salonie.
Jednym z ciekawych trików optycznych zastosowanych przez projektantkę jest przezroczysty stolik kawowy. Wydaje się, że zajmuje on mniej miejsca niż w rzeczywistości. Aranżacja salonu nie jest pozbawiona dodatków. Na ścianach w salonie nie mogło zabraknąć plakatów teatralnych i z filmu o Pinie Lausch – ulubionej artystce właściciela. Innym ciekawym trickiem optycznym zastosowanym przez projektantkę w celu poprawienia proporcji wnętrza nowoczesnego salonu jest pomalowanie dwóch przeciwległych ścian w kolorze szarym (na jednej ścianie za sofą, znajduje się tynk strukturalny imitujący beton). Zabieg ten sprawił, że nowoczesny salon wydaje się być prostokątny, a nie kwadratowy. Aranżacja salonu utrzymana jest w chłodnej kolorystyce bieli i szarości z kroplami czerwieni. Jedynym ocieplającym akcentem wystroju pokoju jest fornir dębowy na fragmentach regału.