Aranżacja salonu: salon w klimacie toskańskich wnętrz

Pod słońcem Toskanii życie płynie powoli i obfituje w szczęśliwe wydarzenia. To za sprawą wyjątkowego klimatu. Odtwórz ten klimat w aranżacji salonu. Salon nawiązuje do stylu śródziemnomorskiego. Dominującym kolorem w salonie jest żółty.

Klimat Toskanii w salonie
Klimat Toskanii w salonie
Klimat Toskanii w salonie
Klimat Toskanii w salonie
Klimat Toskanii w salonie

Bohaterka filmu, amerykańska pisarka podróżująca po Toskanii, tak opisuje swoje pierwsze wrażenia: "Nawet winogrona smakują tu fioletowo". W świetle kolor nabiera smaku. Zacznij więc swoją wyimaginowaną podróż na Południe od wyboru salonu z oknami wychodzącymi na słoneczną stronę świata. Potem pozwól w tym świetle zagrać odpowiednim barwom w salonie. Salon im większą pomalowaną powierzchnię, tym lepszy osiągniesz efekt. Z palety kolorów farb do ścian w salonie z kolekcji "Pory Roku" firmy Nobiles wybierz jasny pomarańczowy i delikatny żółty. Barwy ścian tworzą wystrój salonu, a przedmioty są tylko dopełnieniem stylu wnętrza.

Stylowy salon: wybieramy dekoracje do salonu

Rośliny są najpiękniejszą dekoracją salonu. Potrzebują ładnej oprawy, donic i wazonów. Wykorzystaj to jako pretekst do nadania stylowi salonu jeszcze wyraźniejszych rysów. Wyobraź sobie nastrój starej toskańskiej willi ukrytej wśród cyprysów i drzew oliwkowych. Proste wiejskie przedmioty, takie jak gliniane naczynia pokryte patyną i kosze do zbioru owoców czy skrzynki z surowego drewna na butelki wina, mieszają się tu z prawdziwymi skarbami - kamiennymi wazami kształtem i ornamentem przypominającymi o starożytnym rodowodzie tej krainy. Salon tak urządzony będzie pełen słońca i spokoju.

Ocena: 0
Tekst: Hanna Rybarska Stylizacja: Justyna Smolec Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY