Aranżacja salonu: pokój dzienny w dobrej formie

Oto aranżacja salonu w dobrym stylu. Na uwagę w pokoju dziennym zasługują neutralne kolory oraz beton dekoracyjny na ścianie. Urządzając wnętrza salonu postawiono na wygodę i dobrą jakość materiałów wykończeniowych. Dzięki temu powstał salon, w którym panuje nastrój przytulnej elegancji.

aranżacja salonu
aranżacja salonu zdjęcia
salon zdjęcia

Właściciele prezentowanego na zdjęciach salonu poprzednie mieszkania urządzali sami, tym razem zaprosili do współpracy Olę Sobiesak z Kapa Studio. Projektantka wnętrz skorygowała układ mieszkania: otworzyła kuchnię na salon i przedpokój, powiększyła łazienkę i pokoje w części prywatnej, zlikwidowała łazienkę w sypialni dorosłych, w miejscu garderoby urządziła toaletę i pomieszczenie gospodarcze. Nie trzeba było nic burzyć, bo zmiany naniesiono na etapie budowy. Aranżacja salonu jest nowoczesna i elegancka, głównie za sprawą dobrej jakości materiałów wykończeniowych. Szary kolor ścian połączono z beżowym ciepłym odcieniem podłogi, zasłon i wikliny. Jasne podłogi sprawiają, że wystrój salonu nabiera elegancji i klasy. Trzeba jednak zainwestować w solidny surowiec.

Wystrój wnętrza: salon elegancki i przytulny

A styl wnętrza salonu? Pan domu określił, czego nie lubi w aranżacji (przede wszystkim, jak się wyraził, popeliny, czyli rzeczy udających coś, czym nie są), a także bez czego nie wyobraża sobie domu (stół!), po czym odsunął się na dalszy plan, przyjmując rolę Strażnika Budżetu i Jakości. – Pokój dzienny miał być tak urządzony, by wszyscy czuli się swobodnie. Nie wyobrażam sobie, bym strofowała dzieci: „Nie ruszaj, popsujesz!”. Chciałam przytulnej elegancji w aranżacji salonu, stąd naturalne kolory. Są dobrą bazą, wnętrza można zmieniać kolorowymi dodatkami – mówi gospodyni. Podczas aranżacji salonu ważne było też światło: w pokoju jest wiele lamp, które pozwalają „sterować nastrojem”.

Aranżacja salonu: beton na ścianie i dobrze dobrane kolory

W aranżacji salonu udało się połączyć przemysłowy beton i lakierowane szkło z wikliną i szczotkowanym dębem. Dzięki stonowanym kolorom w pokoju dziennym panuje ciepły, przytulny wystrój. Salon nabrał łagodności. Ściana z betonu w salonie jest efektowna i dekoracyjna. Podświetlony beton ujawnia zaskakująco delikatną naturę. Płyty betonowe do dekoracji ściany o formacie 50x100 cm zostały kupione na Allegro, wyszło sporo taniej. Narożnik właściciele kupili na wyprzedaży, dzięki czemu urządzając wnętrza przekroczyli budżet tylko o 10 procent. Stolik kawowy, prezent od rodziców, wygląda jakmłodszy brat dużego stołu ze szczotkowanego dębu, zamówionego w podpoznańskiej Manufakturze Drewna. – Choć używamy go od święta, to dla mnie najważniejszy mebel w domu! - mówi właściciel.

Ocena: 0
Tekst: Zuza Olczak Zdjęcia: Michał Przeździk-Buczkowski

POLECANE ARTYKUŁY