Szary salon wymaga slonecznego rozjaśnienia. Aby tonacja wnętrza nie była zbyt smutna i bez wyrazu proponujemy wkomponowanie barwnych tkanin w aranżacji salonu. Gustowna zasłona czy poduszka podkreśli Podpowiadmy, jakie kolory dodatków pasują do szarej i eleganckiej aranżacji salonu.

Aranżacja salonu: pomysły tkaniny w szarym salonie

Wbrew obiegowej opinii szarość jest kolorem pełnym życia, trzeba ją tylko właściwie zestawić w aranżacji salonu. Szukając czegoś spokojnego i wyrafinowanego, od razu wykluczmy najpopularniejsze połączenia z czernią, czerwienią i bielą. Szary kolor w jasnym odcieniu doskonale wygląda z delikatnym rożem albo ze szlachetnym żołcieniem. To naprawdę szykowne zestawienie, szczegolnie przy strojnej tkaninie.

Zasłony w salonie: gustowna dekoracja okna

Zasłona z lśniącej tafty jest nie tylko efektowna; rzucając złotawe refleksy, pięknie ociepla wnętrze. Płaski lambrekin i ułożona w fałdy tkanina są dalekie od powiewności, stanowią sztywne obramowanie dwuskrzydłowych drzwi balkonowych. Bogaty kształt dekoracji okiennej podkreśla elegancką aranżację salonu. Inne elementy wyposażenia także są utrzymane w szarościach. Gładkie i wzorzyste tkaniny obiciowe rozjaśniają czyste i złamane biele oraz dyskretne „pozłocone” wzorkami poduszki.