ARANŻACJA SALONU dla rodziny: przytulny pokój dzienny

Aranżacja salonu i mieszkania to 120 m2 plus taras. To wygodne, nowocześnie urządzone mieszkanie dla czteroosobowej rodziny. Klimat przytulnego salonu budują przedmioty, kwiaty, dziecięce rysunki, które dla właścicieli mają wartość sentymentalną.

Mieszkanie wygodne dla rodziny
Mieszkanie wygodne dla rodziny
Mieszkanie wygodne dla rodziny

Kasia, Tomek i ich dwie córki: nastoletnia Natalia i Paulinka, lat pięć - mieszkają w wilanowskim apartamencie od roku. Wcześniej Kasia i Tomek myśleli o budowie domu za miastem. Zawsze było jednak jakieś „ale”, a to za daleko, a to słychać huk przelatujących samolotów... W końcu kupili apartament na nowym osiedlu w Wilanowie. Przesądziła lokalizacja, tak ważna, gdy ma się dzieci w wieku szkolnym. Szukali jasnego mieszkania z dużym tarasem, który zrekompensowałby im brak ogrodu. Ten jest tarasem narożnym, dzięki czemu ma się wrażenie, jakby okalał całe wnętrze.

Przytulna aranżacja salonu

Właściciele woleliby mieć większy pokój dzienny, żeby mieścił się w nim na stałe duży stół. W apartamencie blisko 120-metrowym aranżacja salonu mógłaby mieć większą powierzchnię, oczywiście proporcjonalnie do innych wnętrz. Jasny kolor ścian i podłogi z czerwonego dębu oraz balkonowe okna, przez które wpada dużo światła, sprawiają, że salon optycznie wydaje się obszerniejszy, niż jest w rzeczywistości. Z wnętrza salonu przez dwoje drzwi wychodzi się na obszerny taras. Fotel (Rolf Benz), choć nie stanowi kompletu z kanapą i pufami tej samej firmy, dobrze się z nimi komponuje. Mebel o intensywnej barwie był pierwszy, potem dołączyły do niego pozostałe czerwone akcenty. Szklane stoliki (Kler) są tak lekkie, że nie zabierają przestrzeni.

Przytulny charakter aranżacji salonu nadaje kominek z narożnym wkładem, którego obudowę pokrywa beżowy trawertyn. W apartamencie jak ten, nowocześnie urządzonym, gdzie nie ma mebli z historią, bibelotów, gdzie książki i drobiazgi są schowane za drzwiczkami szafek, o domownikach opowiadają szczegóły: tematyka obrazów, książki na stoliku, kwiaty w wazonie...

Funkcjonalna kuchnia

Kuchnia jest trochę schowana w głębi za jadalnią. Celowo, bo Kasia nie chciała, by była całkowicie otwarta na salon. Funkcjonalna zabudowa kuchenna ma kształt litery L. Szafki wykończono orzechowym fornirem o ciepłej barwie.

Ocena: 0
Tekst: Iwona Ławecka-Marczewska , Tekst: Opracowanie: Redakcja Zdjęcia: Mariusz Bykowski Źródło: Dobre Wnętrze

POLECANE ARTYKUŁY