Często podczas aranżacji salonu decydujemy się na wyróżnienie jednej ze ścian innym kolorem, cegłą lub tapetą, która nadaje charakter całemu wnętrzu. Mogą to być również wielkoformatowe płytki lub kamień. Taka ściana w aranżacjach salonu 2013 staje się świetnym tłem dla sofy lub stołu. Nawet jeśli nie mamy zbyt dużych funduszy na urządzenie salonu, wyróżnienie jednej ze ścian będzie idealnym pomysłem na ożywienie wnętrza i nadaniu mu charakteru.

Wygodna sofa, to podstawa aranżacji salonu 2013

Najważniejszym meblem w aranżacji salonu 2013 cały czas jest sofa. Niezależnie od tego czy salon jest duży, czy mały, zależy nam by sofa była nie tylko ładna ale i naprawdę wygodna. Spędzamy na niej swój wolny czas, którego mamy ostatnio coraz mniej. W nowoczesnych wnętrzach sprawdzają się duże sofy modułowe, które możemy dowolnie zestawiać. We wnętrzach retro lub klasycznych są to sofy bardziej tradycyjne. Na wszystkich układamy dużo kolorowych poduszek i ciepłe pledy.

Oświetlenie - dopełnienie ciekawej aranżacji salonu

W najładniejszych aranżacjach salonów 2013, które zwróciły naszą uwagę, zauważyliśmy piękne, często designerskie lampy. Jeśli zależy nam na podkreśleniu ulubionych mebli lub detali wnętrza, to powinniśmy zadbać o właściwe rozplanowanie i dobór oświetlenia już na etapie projektu. Dobrze dobrana lampa jest równie ważna jak meble, które wybieramy do wnętrza. W niektórych przypadkach to właśnie duża lampa jest tym, co jako pierwsze rzuca nam się w oczy w nowoczesnej aranżacji salonu.

Nietypowe detale aranżacji salonu

Nietypowymi detalami, które nadają charakter wnętrzu są grzejniki. Możemy dopasować piękne żeliwne grzejniki żeberkowe do wnętrz retro i klasycznych, lub bardzo proste i nowoczesne  do wnętrz minimalistycznych. Decydując się na takie grzejniki nie musimy się martwić o zasłanianie lub zastawianie ich meblami. Zobaczcie w naszej galerii, jak je dopasować do aranżacji salonu.