Właściciele mieszkania, chcieli, by salon z kominkiem był prosty i nowoczesny, z elementami lubianego przez nich stylu loftowego. Jednocześnie aranżacja salonu miała uwzględniać rzeczy stylowe, budzące skojarzenia z ciepłem rodzinnym, odwołujące się do tradycji i korzeni. – Na etapie wykończenia mieszkania i urządzania salonu postanowili zatrudnić architekta wnętrz, potrzebowali osoby specjalizującej się w nietypowej przestrzeni.

WIĘCEJ: fioletowe ściany we wnętrzu galeria zdjęć >>>

– W miesięczniku „Dobre Wnętrze” zobaczyliśmy projekty wnętrz Justyny Smolec. Spodobały nam się i skontaktowaliśmy się z architektką – mówią właściciele. Justyna pomogła właścicielom doprecyzować funkcjonalną organizację wnętrza salonu, dobrać sprzęty i dodatki do salonu, zaproponowała kolory do salonu: jasne z mocniejszymi akcentami barwnymi, oraz zaprojektowała kilka wyjątkowych sprzętów, dzięki którym aranżacja salonu nabiera charakteru, m.in. „wbity w ścianę” kominek.

Aranżacja salonu: fioletowy kolor ściany

Jedna ze ścian w salonie została zaakcentowana intensywnym fioletowym kolorem – taki trik ożywia aranżację salonu, dodaje jej głębi. Reszta ścian jest w kolorze białym, a ściana z kominkiem została obłożona płytami betonowymi.

Aranżacja salonu: meble i ciekawe rozwiązania

Aranżacja salonu łączy stylowe meble z nowoczesnymi. Stół (firmy Magis) jest loftowy: ma metalowe nogi i blat z szorstkiego łupka. Mimo to nie towarzyszą mu surowe w formie krzesła, tylko staroświeckie „ludwiki”. Aby jednak zakpić trochę z klasyki w aranżacji salonu, każde z krzeseł otrzymało tapicerkę w innym kolorze. Kropka nad i to stalowa lampa o industrialnym charakterze. Frontem do kominka w salonie stoi kanapa (BoConcept), a za nią oryginalna szafka na płyty CD i DVD, osobiście zrobiona przez właściciela ze skrzynek po winie. Stolik-szpulka marki Missoni wprowadza element zabawy i „przymrużenia oka”. Z kolei podłoga w salonie jest bardzo serio: prawdziwy dąb, bielony i lakierowany.

Aranżacja: salon z kominkiem

Bardzo ciekawym rozwiązaniem w aranżacji salonu jest kominek. Kominek wystaje ze ściany, mniej więcej w połowie jej wysokości. Właściciele nie chcieli zabudowywać kominka w całości – szkoda miejsca w salonie, tym bardziej że wkład był dość głęboki. Został więc częściowo odsłonięty, wysunięty przed lico betonowych płyt (klejonych do ściany i dodatkowo zamocowanych na kotwach). Całość sprawia, że ten fargment w aranżacji salonu ma surowy, techniczny charakter i nawiązuje do estetyki loftu, cenionej przez właścicieli domu.