Aranżacja mieszkania z kolorem w roli głównej: wprowadzamy mocne kolory do wnętrza

Do aranżacji mieszkania, w którym królują białe wnętrza zostały wprowadzone mocne kolory. Tak powstało ciekawe i nowoczesne mieszkanie na jednym z warszawskich osiedli. Białe wnętrza i kolorowe meble to aranżacja mieszkania, którą trzeba zobaczyć!

Pokój dla dziewczynek w mocnych kolorach
Biała kuchnia
Biała kuchnia
Kolorowa szafa
Kolorowy salon

Biel w nowoczesnych mieszkaniach jest jednym z najważniejszych trendów. Jednak właścicielka dwupoziomowego mieszkania zdecydowała się wprowadzić do niego mocne kolory, tworząc bajkową wieże księżniczek. Oto pomysłowa aranżacja mieszkania, które spowite zostało kolorem białym, na jego tle pięknie wyglądają mocne, kolorowe dodatki.

Aranżacja mieszkania: gabinet jako część salonu

W aranżacji mieszkaniu właścicielka chciała stworzyć wnętrza lekkie, optymistyczne, bezpieczne i ciepłe dla siebie i swoich córek. Mieszkanie jest dwupoziomowe. Z pierwszego poziomu, gdzie znajduje się kuchnia, duży salon połączony z pracownią i toaleta, na drugi prowadzą kręcone, białe schody, świetnie dopasowane do aranżacji mieszkania. Znajduje się tam pokój dziewczynek, sypialnia oraz łazienka. W narożniku salonu właścicielka, która sama zaprojektowała aranżację mieszkania, urządziła kącik do pracy. Pojawił się on między oknem, a schodami na piętro. Znalazły się w nim dwa biurka, dwa regały IKEA  powieszone na ścianie i szafka. Właścicielka podzieliła półki na kategorie i podpisała je. W ten sposób w regałach łatwo utrzymać porządek i dzięki temu aranżacja mieszkania jest nie tylko ładna, ale i funkcjonalna.

Aranżacja mieszkania: stylowe meble w nowoczesnym salonie!

Na pierwszym poziomie, tam gdzie w aranżacji mieszkania przewidziano białą kuchnię i salon, oprócz białych ścian, białych mebli kuchennych - kolor biały  pojawił się również na winylowej podłodze. Salon, jak mówi właścicielka jest sercem domu, dlatego zajmuje on największą powierzchnię, tworząc w aranżacji mieszkania wygodną przestrzeń do wspólnego spędzania czasu. Pojawiła się w nim stylowa sofa i puf w kolorze fioletowym, mały stolik Comforty.pl, a przy oknie swoje miejsce ma zabytkowy sekretarzyk. Pani domu kupiła go w sklepie z antykami. Z kolei obraz wiszący nad sekretarzykiem pochodzi z targu staroci na warszawskim Kole. Kontrastowo dla stylowych mebli w salonie pojawiła się w aranżacji wnętrza lampa fabryczna pomalowana na energetyczny, zielony kolor.

Aranżacja mieszkania: biała kuchnia

Kuchnia została urządzona konsekwentnie w białym kolorze z czarnymi i błękitnymi dodatkami. Górna część szafek jest przeszklona, dzięki temu sprawiają one wrażenie lżejszych niż te z pełnymi frontami. Szprosy w kształcie litery X nadają kuchni swojski, przyjazny charakter. Z jasnymi meblami kuchennymi kontrastuje czarny blat. W kuchni pojawił się również dosyć nietypowy stół na kółkach. Dzięki tej funkcji można w każdej chwili go przestawić. Przy stole swoje miejsce znalazły krzesła z tzw. wyprofilowanymi pośladkami (His i Her, Casamina, Cubeonline.pl)

Aranżacja mieszkania: różowy pokój dla dziewczynek

Pokój dziewczynek to istna rewia barw. Ściany zostały pomalowane na kolor różowy, a ta na której znajduje się okno ma kolor pastelowego błekitu. Kolejnym akcentem kolorystycznym jest kolor niebieski, który pojawia się we wszystkich swoich odcieniach. Na ścianie obok okna została powieszona szafka IKEA w kolorze turkusowym. Swoje miejsce znalazły w niej pluszaki, gry planszowe i pudełka na bibeloty. Za kolorowymi drzwiami z dekoracyjnym gzymsem, które zaprojektowała sama właścicielka, znajdziemy garderobę dzieci. Małe drzwiczki niczym z książki Alicja w krainie czarów prowadzą do pokoiku pluszowego misia. Krzesełka mini Paris to dziecięca wersja stylowych mebli Novelle z Dobrodzienia. Bajkowy klimat wnętrza podkreśla lampa Elton Color, Momastudio.pl

Ocena: 0
Tekst: Milena Tuzimek Zdjęcia: Radosław Wojnar

POLECANE ARTYKUŁY