Aranżacja kawalerki za każdym razem wymaga przemyślanych i funkcjonalnych rozwiązań, które umożliwią urządzenie estetycznej i wygodnej przestrzeni na wyjątkowo małym metrażu. Zadanie wydaje się tym trudniejsze, jeśli projekt wnętrz zakłada aranżację małego mieszkania, które będzie wyróżniało się na tle innych projektów indywidualnym akcentem, wyjątkowym detalem, decydującym o oryginalności aranżacji. Tak też było w przypadku aranżacji kawalerki, której podjęli się projektanci z Cooperativa Studio. Oto funkcjonalny rozkład małego mieszkania, którego aranżacja urzeknie nie tylko miłośnika delikatnego stylu retro, ale przede wszystkim fana nowoczesności.

Aranżacja kawalerki: funkcjonalny układ małego mieszkania

Założeniem projektowym była aranżacja kawalerki z przeznaczeniem pod długoterminowy wynajem. Właścicielom zależało na znalezieniu lokalu, gdzie zachowałyby się przedwojenne detale, które w efekcie można dopełnić nutką teraźniejszości. Wynikiem owocnych poszukiwań jest małe mieszkanie w centrum miasta, które zachwyca funkcjonalnym rozkładem. Osobna kuchnia, wygodna łazienka i przedpokój, a do tego salon z wnęką - to wszystko umożliwiło aranżację kawalerki, która urzeka nie tylko wyjątkową wygodą, ale przede wszystkim nieskazitelną estetyką.

Małe mieszkanie ponad podziałami: nowoczesność z akcentem z lat 60.

Aranżacja kawalerki zakładała pozostawienie starych drzwi, okien oraz parkietu. Dzięki temu nowoczesne wnętrze zyskuje detale, które przywodzą na myśl historię lokalu. W kwestii mebli postawiono na nieco ryzykowne, ale niebywale efektowne połączenie klasyków designu z rzeczami, które możemy znaleźć w popularnych sieciówkach. Niekwestionowanymi bohaterami salonu są dwa fotele, prawdziwe Uszaki z lat 60., które zostały odrestaurowane przez bibalo.pl. Dzięki niezwykle funkcjonalnemu rozkładowi mieszkania, udało się także w pewien sposób odizolować strefę nocną od części dziennej. Charakter sypialni zyskała wnęka przynależąca do salonu. Częściowe oddzielenie jej od strefy dziennej kawalerki pozwala jednak nadać wnętrzu nieco bardziej intymny charakter.

Projekt wnętrz kawalerki: estetyka i funkcjonalność

Absolutnie nie do przecenienia jest kuchnia w kawalerce będąca osobnym pomieszczeniem. Ze względu na minimalny metraż wnętrza konieczne było wykonanie mebli kuchennych na zamówienie. Dzięki temu udało się optymalnie zagospodarować każdy metr przestrzeni. Mała kuchnia okazała się wystarczającym miejscem na pomieszczenie wszelkich niezbędnych sprzętów, takich jak lodówka, zmywarka, kuchenka mikrofalowa, czy płyta grzewcza i zlew. Niestandardowego podejście do aranżacji wymagała także mała łazienka. Dzięki zadecydowaniu o przeniesieniu pralki do jednej z szaf wnękowych w przedpokoju, udało się zlokalizować w niewielkim wnętrzu sporą wannę i dużą umywalkę wraz z pojemną szafką. Zarówno projekt kuchni, jak i aranżację łazienki wzbogacają charakterystyczne kafle marki Vives z kolekcji 1900, które stylistyką nawiązują do charakteru przedwojennych kamienic.

Kontakt z pracownią:

Cooperativa Studio
cooperativastudio.com