Noce spędzone w ohydnych kwaterach, hostelach z widokiem na palarnię i szpetnych pokojach do wynajęcia wbudowały w projektantkę żelazne postanowienie zaprojektowania w przyszłości, normalnych, ładnych i praktycznych miejsc do nocowania - apartamentów do wynajęcia. Trafiło na Sopot i choć temat był trudny - decyzja nie zajęła dużo czasu. Oto przykład ładnego i funkcjonalnego apartamentu, urządzonego z przeznaczaniem na wynajem jak letnia kwatera w stylu skandynawskim.

Apartament w Sopocie: solo na molo

Przedmiotem projektu wnętrz apartamentu były dwa autonomiczne studia, każde z własną łazienką i mikrokuchenką. Zakres projektu apartamentu obejmował: od podziału funkcjonalnego i wyburzeń, aż do wybierania pościeli. W efekcie powstały piękne, skandynawskie apartamenty we wnętrzu których można się zanurzyć. W aranżacjach apartamentów projektanci postawili na kolory biały, szary oraz cegłę na ścianach. Jasne meble w tradycyjnym skandynawskim stylu płynnie uzupełniają się z drewnem w aranżacji apartamentu - drewno we wnętrzu obecne jest zarówno na podłodze, jak i meblach.

Zobacz też: Niezwykły projekt wnętrza apartamentu >>>

Biel i szarość świetnie łączął się we wnętrzu apartamentu w stylu skandynawskim. Zestawienie tych dwóch barw pojawia się tu pod postacią tapety na ścianie, tekstyliów w grubą kratę, a także płytek ceramicznych - zastosowanych przy aranżacji aneksu kuchennego w apartamencie. Dzięki bieli na ścianach i obecności dużych okien - stosunkowo małe wnętrze apartamentu, sprawia wrażenie przestrzennego. Wnętrza apartamentu łączął w sobie wiele funkcji: od wypoczynkowej, przez przechowywanie, przygotowywanie posiłków, gotowanie, aż po ich spożywanie.

Apartament w Sopocie: geometryczna gra wzorów

Oddzielne pomieszczenie apartamentu stanowią łazienki. W ich projekcie kolor pojawia się w dużo odważniejszym wydaniu. We wnętrzu łazienek, konsekwentnie do reszty aranżacji apartamentu, zastosowano kolor biały, szarość oraz drewno. Pojawiają się także geometryczne płytki w żywym, granatowym odcieniu i to właśnie one ściągają całą uwagę. W aranżacji kącika z aneksem kuchennym w aprtamencie postawiono na połączenie bieli, szarości, czerni oraz drewna. Takie połączenie stworzyło bardzo modną i nowoczesną namiastkę kuchni. Wszystkie kolory świetnie łączął się we wzorze płytek ceramicznych, zastosowanych nad blatem roboczym. Ich ciekawy wzór i kolorystyka jest świetną korespondencją pomiędzy poszczególnymi elementami wyposażenia aneksu.

Autor projektu: www.fueldesign.pl