Wnętrza Woronicza Qbik: LOFT aranżacja w wersji orientalnej GALERIA i WIDEO

Aranżacja wnętrza loftu w stylu orientalnym charakteryzuje się mnogością akcentów i motywów dekoracyjnych rodem z Dalekiego Wschodu. Elementy dekoracji loftu Woronicza Qbik zaczerpnięte z dalekowschodnich kultur nadają wnętrzu tajemniczego, a zarazem nieco romantycznego charakteru. Zobacz niesamowitą przestrzeń loftu!

Loft w stylu orientalnym
Loft w stylu orientalnym
Loft w stylu orientalnym
Loft w stylu orientalnym
Loft w stylu orientalnym

Aranżacja loftu w stylu orientalnym w kompleksie mieszkaniowym Woronicza Qbik, zaskakuje połączeniem stylistyki industrialnej z akcentami przywodzącymi na myśl kraje Orientu. W przestrzeniach orientalnych króluje kolor biały, który często przeplata się z czerwonymi i czarnymi akcentami. Właśnie te cechy decydują o wyjątkowości orientalnego loftu Woronicza Qbik. We wnętrzu znajdziemy elementy przypominające wzornictwo przemysłowe - cegła na ścianie, czarne schody – ale także akcenty graficzne kojarzące się z estetyką japońską. Charakterystyczne elementy pojawiają się nie tylko na wzorzystych tkaninach, ale znajdują odzwierciedlenie także w meblach. Za projekt loftu w stylu orientalnym odpowiada Justyna Smolec.

Woronicza Qbik: loft w stylu orientalnym

Projektantka konsekwentnie powielała w kolejnych częściach loftu orientalne akcenty, co sprawiło, że całość stworzyła niezwykle spójną aranżację loftu w klimacie Orientu. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów przestrzeni jest oryginalny motyw mangi – japońskiego komiksu – który zdecydowano się zastosować na tapecie pokrywającą ścianę, która oddziela kuchnię od strefy dziennej. Przedłużeniem motywu jest złączony ze ścianą blat kuchenny. Czarno-biała grafika wzbogacona jednie drobnymi akcentami kolorystycznymi stanowi najlepsze podkreślenie charakteru loftu, jednocześnie będąc najbardziej wyrazistym elementem całej aranżacji. Uzupełnieniem orientalnej stylistyki są wyjątkowe meble o geometrycznych kształtach. Przestrzeń pokoju dziennego wzbogacają dwie pufy wykonane z filcu, które przypominają ogromne kamienie. Na granicy kuchni i salonu zaprojektowano prosty stół z drewna dębowego barwionego na wiąz. Idealnym uzupełnieniem całości są krzesła typu Plastic Side Chair w kolorze czarnym. Na uwagę zasługuje również podłoga wykonana z charakterystycznego dla kultury azjatyckiej drewna bambusowego. Zwieńczeniem dekoracji strefy dziennej są drzewka bonsai w wersji mini.

Woronicza Qbik: industrialny loft z nutą Orientu

Sypialnia została urządzona w podobnej stylistyce. Przestrzeń ta, podobnie jak reszta wnętrz loftu, przepełniona jest egzotycznymi akcentami, które idealnie komponują się z charakterystyczną ceglaną ścianą. Do wnętrza wprowadzono - typowe dla japońskiej stylistyki - niskie meble, a w roli łóżka występuje japoński materac. Dopełnieniem całości jest jasna podłoga wykonana z żywicy. Charakterystycznym elementem aranżacji pokoju gościnnego są kolorowe szafko-półki projektu Justyny Smolec. Dzięki tapicerowanym frontom półek, wnętrze pomieszczenia zyskuje wyjątkowej przytulności i klimatu. Aranżację łazienek charakteryzuje przede wszystkim dbałość o każdy najmniejszy detal. Geometryczne formy typowe dla aranżacji tego loftu, pojawiają się zarówno w elementach ceramiki łazienkowej, jak również znajdują odzwierciedlenie w tapecie czy płytkach ceramicznych. Na uwagę zasługuje także aranżacyjne odwoływanie się do natury, typowe dla stylistyki japońskiej. Efektem tego jest owalna umywalka, którą zlokalizowano na drewnianym postumencie, a także podłoga z białych otoczków, które przywodzą na myśl rozsypane kamienie. Z kolei, w pokoju kąpielowym zlokalizowanym na piętrze mieszkania, postawiono na proste i gładkie formy mebli, a jedynym elementem odbiegającym od minimalistycznego wystroju są wzory japońskich parasolek na suficie.

Woronicza Qbik: kreowanie przestrzeni światłem

Tak, jak w każdym innym wnętrzu, również w aranżacji loftów niezwykle ważną rolę odgrywa oświetlenie. Odpowiednio rozmieszczone źródła światła, wprowadzą do wnętrza nie tylko klimatyczny nastrój, ale pomogą także dowolnie kreować przestrzeń. W lofcie Woronicza Qbik bardzo ważną rolę ogrywają charakterystyczne lampy, a także proste, graficzne reflektory. Lampy wykonane z tkaniny lub papieru nadają przestrzeniom mieszkania egzotycznego charakteru, natomiast proste reflektory decydują o industrialnym podtekście aranżacji. Także w kuchni zadbano o dodatkowe, niezwykle oryginalne źródło światła. W roli lampy występuje tam kuchenny okap, który jednocześnie jest niezaprzeczalną ozdobą tej części wnętrza.

Ocena: 0
Tekst: Anna Rychlewicz Projekt: Justyna Smolec Zdjęcia: Materiały prasowe Ghelamco

POLECANE ARTYKUŁY