Prezentujemy nowoczesne projekt wnętrz, który zaskakuje ciekawymi rozwiązaniami. Oto ekskluzywne wnętrza w apartamnetowców. Mieszkanie ma 150 m2 i prawie w całości składa się ze szkła i lustrzanych, odbijających światło powierzchni. Główne wejście znajduje się w obszernym holu. Ściany tego wnętrza od podłogi po sufit pokrywają wielkie tafle szkła, wysokie na trzy metry i szerokie na półtora. Wszystkie czarne.

Ekskluzywne wnętrza i kolor czarny

Autorzy projektu wnętrz - projektanci Dominik Drygas i Małgorzata Muc wspólnie z właścicielami wybrali czarny jako kolor dominujący w projekcie wnętrz - właśnie dlatego, że najlepiej w nim widać odbijające się przedmioty. Kolor czarny zastosowano konsekwentnie w prawie całym mieszkaniu. – Zależało nam na tym, by uzyskać w projekcie wnętrz efekt klasycznej elegancji, ale z pazurem – wyjaśnia obecność czerni projektant. – Szklane tafle dają wrażenie przestronności, tworzą refleksy, zwielokrotniają odbicia, załamują światło. Dzięki takim materiałowm ekskluzywne wnętrza ożywają, dynamizują się. Wszystkie pozostałe elementy w projekcie wnętrz są pomyślane tak, by stanowiły opozycję do szkła. Mają powierzchnie miękkie albo szorstkie, albo zgaszone. Najważniejsza jest gra tych zróżnicowanych faktur i materiałów – dodaje.

Projekt wnętrz: część dzienna

Projekt wnętrz części dziennej jest wygodny i efektowny. znajdziemy tu ścianę pokrytą zamszową tapetą w odcieniu delikatnego beżu. Można palcem jak pędzlem napisać na niej rodzinie, co się myśli. Wzrok w oficjalnej części wnętrza przyciąga piękny Schimmel – fortepian niemieckiej firmy z ponadstuletnią tradycją, oczywiście czarny i połyskliwy. Ale już podłoga z bielonych i olejowanych desek dębowych jest matowa. Czarne lampy po zapaleniu pokazują złote wnętrze (linia „Memory”, Axis 7). Mocny akcent kolorystyczny dają zmieniające się barwy oświetlenia LED, które umieszczono we wnękach sufitu podwieszanego oraz w ścianach, tuż nad podłogą. W projekcie wnętrz apartamentu wyodrębniono trzy główne przestrzenie, grając z konwencjami, jeśli chodzi o dobór kolorów. Z czarnej części dziennej korytarzem usytuowanym tuż przy wejściu przechodzi się do białej – nocnej.

Projekt wnętrz: czarne meble kuchenne

Nowoczesny projekt wnętrz łączy kuchnię ze strefą dzienną. W kuchni meble są kolorze czarnym. Fronty z czarnego anodowanego aluminium towarzyszą szafkom o lustrzanych drzwiczkach. Poziome fale szafek kuchennych to kultowy projekt Vico Magistrettiego dla Schiffini. Seria „Cinqueterre” była pierwszą zabudową kuchenną wykonaną całkowicie z aluminium. A meble Włocha można oglądać m.in. w nowojorskim MoMA. W projekcie wnętrz szlaki komunikacyjne podkreślono za pomocą podłużnych lamp na suficie. W ścianie korytarza, którym z sypialni przechodzi się do części dziennej, umieszczono kwadratową podświetloną wnękę. Powstała abstrakcyjna forma – kiedyś może zamieszkać w niej rzeźba.